MARCIN PARCHETA - WYWIAD

Jestem jedynym Mistrzem Świata Amatorów w całym województwie, to na pewno powinno zachęcić publiczność - mówi Marcin Parcheta, który podczas gali Iron Fist stoczy z Cedrikiem Flamentem walkę o zawodowe Mistrzostwo Europy w Muay Thai, federacji WPMF.

Krzysztof Ufland: Jak wyglądają pańskie przygotowania do gali?
Marcin Parcheta: Przygotowuję się w ten sposób, że wyjeżdżam na obóz do Francji. Tam będę szkolił się pod okiem trenera, z którym od czasu do czasu trenuję.

KU: Walka wieczoru IRON FIST, czyli pojedynek o pas Zawodowego Mistrza Europy będzie najważniejszą w karierze?
MP: Jak do tej pory, będzie to pierwsza poważna walka o trofeum zawodowe. Wcześniej miałem okazję staczać bardzo ważne walki, ale o medale amatorskie.

KU: Po zmianie przeciwnika okazało się, że stanie pan naprzeciw Cedrika Flamenta, z którym już pan rywalizował?
MP: W marcu tego roku spotkałem się z Cedrikiem Flamentem w Bangkogu. Mierzyłem się z nim podczas walki finałowej o Mistrzostwo Świata Amatorów. Wówczas przegrałem na punkty.

KU: Gala IRON FIST będzie okazją do rewanżu za tamtą porażkę?
MP: Dokładnie tak. Nie jest to może moje marzenie, ale bardzo nalegałem na to, by dzięki temu móc się jeszcze raz z nim skonfrontować.

KU: Jako szczecinianin będzie pan zapewne liczył na doping publiczności?
MP: Oczywiście. Chciałbym się pokazać i dobrze zaprezentować w Szczecinie.

KU: Czego oczekuje pan po gali IRON FIST? Dotychczas w Szczecinie nie było imprez podobnej rangi.
MP: Chciałbym żeby włodarze miasta oraz mieszkańcy Szczecina zobaczyli, że nie tylko piłka nożna jest sportem dla ludzi, który można uprawiać, którym można się fascynować. Gala może pokazać, że są też inne sporty, na które warto przychodzić, oglądać i kibicować zawodnikom.

KU: Jak zachęci pan kibiców do przyjścia na halę Szczecińskiego Domu Sportu 26 września?
MP: Myślę, że swoją osobą i dotychczasowymi osiągnięciami. Uważam, że tytuły Wicemistrza i Mistrza Świata Amatorów mogą zmotywować. Mnie zobowiązują, natomiast ludzi powinny zachęcić. Będzie to w Szczecinie i całym województwie zachodniopomorskim pierwszy poważny pojedynek o tytuł kontynentalny. Do tej pory jestem jedynym zawodnikiem w całym województwie, który posiada takie dokonania i osiągnięcia w boksie tajskim, czyli Muay Thai. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.