RUTTEN: KIMBO POWINIEN ZOSTAĆ W CIĘŻKIEJ

Bas Rutten (28-4-1) był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii MMA, a dziś jest cenionym dziennikarzem i analitykiem sportów walki. Holender wyraził właśnie swoją opinię na temat Kimbo Slice'a (4-1), który ważąc zazwyczaj w okolicach 107-108 kilogramów, w ostatnim występie mocno się odchudził i zszedł do limitu 215 funtów, czyli 97.5 kilograma.

"Największym jego problemem jest jego menadżer. Jeśli mógłbym Kimbo coś poradzić, to chciałbym żeby nie walczył w nienaturalnym dla siebie limicie. To nie ten sam on, nie ma już takiej siły uderzenia. Dajcie mu walczyć w wadze, do której jest stworzony" - powiedział m.in. Rutten.  Innego zdania jest natomiast sam zainteresowany, czyli popularny Kimbo (prawdziwe imię Kevin Ferguson). Co prawda przyznaje otwarcie, że nie zdoła zbić kolejnych pięciu kilogramów by występować w kategorii półciężkiej, ale widzi siebie w umówionym, nieoficjalnym limicie 215 funtów:

"Spuszczę łomot każdemu w 215. funtach" - stwierdził jak zwykle pewny siebie Kimbo. Co ciekawe, zwycięzca dziesiątej edycji reality show "TUF" - Roy Nelson - po pokonaniu Slice'a w programie poradził mu, by zszedł do wagi półciężkiej. I bądź tu mądry...

Na zdjęciu Kimbo (pr.) w zwycięskiej walce ze znanym "Tankiem" Abbottem. Ferguson ważył jeszcze wtedy grubo ponad sto kilogramów, a na jego ciele można było uczyć się anatomii. Czy zejście do 215. funtów wyjdzie mu na dobre. Jak zwykle wszystko wyjaśni oktagon.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.