GEORGES ST-PIERRE ROZWAŻA PRZERWĘ OD MMA

Uważany za bezsprzecznego króla dywizji półśredniej MMA, posiadający obecnie pas UFC -  Georges St.-Pierre, rozważa przerwę od walk w mieszanych sztukach walki. GSP pragnie reprezentować Kanadę na Olimpiadzie w 2010 roku. The Rush rozmawiał już kilkakrotnie z trenerami kadry olimpijskiej i trenował z druzyną zapaśników.

"Jestem dobrym zapaśnikiem, ale jeśli chcę to robić to muszę się poświęcić zapasom na 100% przez pewien okres czasu. Nie przejdę teraz na emeryturę, ale jeśli się zdecyduję na udział to muszę się temu poświęcić w 100% na jakieś półtora roku"  - zapowiedział St.-Pierre.

GSP nie byłbym jedynym znanym fighterem MMA, który reprezentował swój kraj na Olimpiadzie - Dan Henderson wystąpił w amerykańskich barwach dwukrotnie, a Matt Lindland zdobył srebrny medal w zapasach grecko-rzymskich.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cdn
Data: 04-01-2010 14:32:41 
ciekawe; interesuje mnie też, jak to jest z zawodowcami; na olimpiadach, nie mogą startować np: zawodowi bokserzy, a już zawodowiec z MMA może ?
 Autor komentarza: juniorkrk
Data: 04-01-2010 15:18:03 
być może pięściarzom się to po prostu nie opłaca. Jeśli zakaz by występował - dotyczyłby wszystkich - tak i np. Dream Teamu czyli drużyny reprezentującej USA w koszykówce - składającej się z samych gwiazd NBA. A po drugie - mma to nie to samo co zapasy, więc z GSP to już w ogóle nie powinno być problemów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.