FRANKIE EDGAR VS BJ PENN NA UFC 112

Paweł Sawicki, sherdog.com

2010-01-13

Prezydent UFC Dana White powiedział, że Frankie Edgar (11-1) będzie najbliższym przeciwnikiem BJ Penna w walce o pas wagi lekkiej UFC. Ich pojedynek odbędzie się najprawdopodobniej na UFC 112 w Abu Dhabi.
Dana White brał pod uwagę również Gray'a Maynarda, który już pokonał Frankie Edgara na UFN 13. Postawa Maynarda w ostatniej walce rozczarowała jednak prezydenta UFC i dlatego Edgar jako pierwszy dostanie szansę walki o pas. Na UFC 112 zobaczymy ponadto potyczkę Matta Hughesa z debiutującym w UFC Renzo Gracie i prawdopodobnie Anderson Silva będzie bronić swojego pasa dywizji średniej przeciwko Vitorowi Belfortowi.

Edgar w ostatniej walce poddał w drugiej rundzie duszeniem zza pleców Matta Veacha. Na swojego "title shota" pracował od UFN 14, kiedy pokonał Hermesa Francę, a na UFC 98 jego ofiarą padł były mistrz dywizji lekkiej UFC Sean Sherk.

BJ Penn w wadze lekkiej od dawna nie ma sobie równych. Najpierw poddał po krwawej walce Joe Stevensona, później Sean Sherk nie sprostał Hawajczykowi. Na UFC 94 Penn przegrał przed czasem z GSP i wywołał 'aferę wazelinową'. W sierpniu zeszłego roku, Penn poddał duszeniem zza pleców Kenny'ego Floriana, a w ostatniej walce na UFC 107 zmasakrował zwycięzcę pierwszego sezonu TUF-a Diego Sancheza.