Jeden z najbardziej znanych i szanowanych portali o tematyce Mieszanych Sztuk Walki MMAweekly wypuścił swój nowy ranking zawodników MMA w siedmiu najpowszechniej uznawanych kategoriach wagowych. Znalazło się miejsce w rankingu dla Mameda Khalidova, który zajmuje dziesiątą pozycję w rankingu. Dziwi nas przede wszystkim niska pozycja Mauricio Shoguna, który bardzo dobrze zaprezentował się w walce z Lyoto Machidą. Cały ranking do obejrzenia w rozwinięciu.
Zapraszamy na pierwszą część wywiadu z organizatorami KSW Martinem Lewandowskim i Maciejem Kawulskim.
Gegard Mousasi (28-2-1 MMA, 7-0 kick-boxing) rozpoczął treningi technik stójkowych pod okiem jednego z najlepszych ekspertów w tej dziedzinie w Europie, Thoma Harincka. Dla mniej wtajemniczonych kibiców wystarczy przytoczyć kilka nazwisk zawodników, którzy byli szkoleni przez holenderskiego trenera: Peter Aerts, Jerome Le Banner, Branko Cikatic (pierwszy zwycięzca K-1 WGP).
W rozwinięciu prezentujemy jedyną walkę Mousasiego w K-1 (pokonał przez TKO Japończyka, Musashiego).
W holenderskiej miejscowości Nijmegen, 7 marca 2010 dojdzie do gali kick-boxingu Time For Action: Team SuperPro 10 Year Anniversary. W walce wieczory wystąpią dwaj znajomici holendersy zawodnicy: Albert Kraus (60-15-3) oraz William Diender (59-22-2). Pierwszy z nich był między innymi mistrzem K-1 MAX w 2002 roku, natomiast drugi jest mistrzem Europy Muai-Thai.
