BISPING VS SILVA- ANALIZA WALKI

Już jutro około 22 poznamy zwycięzcę walki wieczoru na UFC 110. Jednak wcześniej odbędzie się pojedynek pomiędzy legendarnym mistrzem wagi średniej Pride Wanderleiem 'Axe Murderem' Silvą, a brytyjskim strikerem, zwycięzcą TUFa Michelem 'Bispo' Bispingiem. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w walce dwóch czołowych zawodników wagi średniej? Oto analiza jednego z naszych redakcyjnych kolegów.

Stójka

Walka najprawdopodobniej rozegra się w tej płaszczyźnie. Wanderlei mado zaoferowania swoje obszerne sierpowe, i groźne kolana w klinczu. Bisping ma bardzo dobrą techniczną stójkę, niestety nie popartą siłą. Wanderlei, mimo, że ma gorszą technikę ma o wiele więcej szans na znokautowanie przeciwnika niż jego wyspiarski rywal. Jednak Wand w stójce walczy bardzo agresywnie i głównie rękoma, w przeciwieństwie do bardziej wszechstronnego Brytyjczyka. To bardzo trudna do rozstrzygnięcia płaszczyzna. Jeśli Wand będzie ws stanie przebić się przez proste Bispinga to walka nie potrwa długo, jednak Bisping będzie pewnie chciał utrzymać walkę w dystansie i przez przynajmniej jedną rundę powinniśmy zobaczyć walkę w dystansie. Stójka mimo wszystko na remis

 

Parter

O ile Wand ma czarny pas BJJ, raczej z urzędu to Bispo w parterze umie niewiele. Oprócz GnP i nie wiadomo czy dobrej obrony przed poddaniami nic nie wiemy o parterze Brytyjczyka. Silva natomiast kilka razy w Pride pokazał, że potrafi założyć armbara (co nie znaczy, że potrafi skończyć). Tak w ogóle to nie sądzę, żeby któryś z nich chciał walczyć w parterze.

 

Kondycha, mentalność i cała reszta

Czego może chcieć Wanderlei Silva? Zamknąć japy haterom,, którzy wysyłają go na emeryturę. Jeśli ma być podłamany ostatnimi porażkami to chyba głoszący takie sądy nie znają się w ogóle na MMA. Bisping od dawna gada głupoty w sieci, że to ma tajną broń na Wanda czy jakieś inne gówniane gadki. Chciałbym trochę powyrzucać na Bispo, ale po co? I tak Bispo czuje się bniepewnie. Jedyne co może być zabójcze u Wanda to kondycja, z której zresztą nigdy nie słynął, a przynajmniej nie w UFC.

 

Werdykt

Werdykt? Wanderlei Silva przez KO w 3 rundzie. Bisping wg mnie nie da rady kontrolować walki przez 15 minut w dystansie, zwłaszcza z tak groźnym uderzaczem jak Wanderlei.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.