WYWIAD Z ANDERSONEM SILVĄ

 Mistrz UFC w wadze średniej Anderson 'Spider' Silva w końcu przemówił. Zawodnik odizolował się na krótki czas od otaczającego świata chcąc skupić się na powrocie do formy, gdyż wcześniej w jednym z wywiadów powiedział, że jest połączeniem Bobba Sappa i Brocka Lesnara. 10 kwietnia najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe zmierzy się z rodakiem Demianem Maią w walce, której stawką będzie pas dywizji średniej UFC. Zapraszam do przeczytanuia wywiadu z Pająkiem, który znajdziecie w rozwinięciu.

Miałeś walczyć z Belfortem, ale jednak zmierzysz się z Demianem Maią. Nie masz żadnych obiekcji wobec tego, że walczysz z rodakiem? 
Wszystko jest w porządku.To świetna okazja nie tylko dla niego, ale także i dla mnie. On robi swoje i zobaczymy co się będzie działo w Abu Dhabi.
Belfort ma czarny pas BJJ i woli walczyć w stójce, Maia jest jego przeciwieństwem. Jakie zmiany wprowadzisz w przygotowaniach?
Zawszę trenujemy tak, by przystosować mój styl walki do rywala. Niektórzy mają czarne pasy, inni brązowe inni purpurowe... A ja jestem cały czarny (śmiech)W ostatniej walce Maia walczył w stójce. Widziałeś tę walkę?
Nie nie widziałem. Byłem skoncentrowany na swoich sprawach. Nie widziałem nic... Unikam internetu, nie udzielam wywiadów. Skoncentrowałem się na swojej pracy by wszystko poszło wyśmienicie. Wygram czy przegram, nie dbam o to. Martwię się o swoją pracę.Sylvio Behring, twój trener jiu-jitsu, komplementuje twój parter i przyznaje, że poświęcasz się jiu jitsu tak samo jak muay thai. Musisz być jednym z najlepszych zawodników na świecie... 
Mistrz Sylvio bardzo mi pomaga, cały team bardzo mi pomaga. Mamy Andre Galvao, Jacare, Rafaela Feijao, Ramona Lemosa, którzy bardzo mi pomagają. Ich pomoc przekłada się na wyniki na treningach. Od dawna trenuje jiu-jitsu, ale jeszcze nigdy nie walczyłem z zawodnikami takiego formatu jak Jacare czy Galvao. Wspaniale jest wciąż podnosić swój poziom. Moim celem jest wciąż się rozwijać, w walce i poza walką. Ricardo Demente również jest z nami. Ma wspaniałe jiu-jiutsu. Ludzie mogą mówić co chcą, ale my dalej będziemy robić swoje. Trenuje, uczę się... potem wykonuje to czego się nauczyłem i rezultaty przychodzą same.Przed potwierdzeniem walki Maia powiedział, że znokautujesz go w stójce a w parterze on Cie podda. Jak to skomentujesz?
To nie jest jiu-jitsu. To MMA. Ciężko jest cokolwiek wyrokować. Oczywiście ktoś jest w czymś lepszy i w czymś gorszy. MMA jest dość młodym sportem. Myślę, ze musisz trenować, dużo czytać i oglądać czyjeś treningi... Będę wciąż się uczył przez całe moje życie. To działa. Nie obchodzi mnie co ludzie powiedzą, chcę robić to co uważam za słuszne. To właśnie MMA. Mówimy bardzo dużo, ale wszystko zmienia się w momencie gdy stoisz naprzeciw swojego rywala. We właściwym momencie to ty musisz być właściwą osobą.Najlepszy trening podczas zajęć...
Człowieku, ja mam to codziennie na całym treningu. Mam wielu bardzo wymagających nauczycieli i to jest to co jest mi potrzebne. Wymieniamy między sobą swoje doświadczenia.Galvao, który trenował z Maią trenuje teraz z Tobą...
Tak trenujemy razem i jeśli Bóg pozwoli pozostanę mistrzem. Nie czuję presji przed walką z Demianem, ani przed innymi walkami. Martwię się o codzienny trening.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.