KSW 13 ZNAMY ZAWODNIKÓW W TURNIEJU LHW

Przed nami trzynasta już edycja „Konfrontacji Sztuk Walki”. Po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w imprezie na najwyższym europejskim poziomie, podczas której wystąpią prawdziwe gwiazdy światowego MMA. W katowickim Spodku zobaczymy m.in. mistrza wagi średniej w Europie Mamed Khalidov oraz najsilniejszego człowieka na świecie – Mariusza Pudzianowskiego.

Właściciele Federacji KSW postarali się, aby turniej wagi lekkociężkiej dostarczył wszystkim zgromadzonym jak najwięcej emocji. Dlatego jednym z potwierdzonych już zawodników będzie zwycięzca dziewiątej edycji „Konfrontacji Sztuk Walki” i „KSW Eliminacje I”, czołowy europejski – Jan Błachowicz. Popularny „John” wystąpi po raz pierwszy po operacji więzadeł krzyżowych w kolanie. Kolejnym zawodnikiem reprezentującym nasz kraj będzie – nie bez powodu noszący przydomek „Gentleman” – Wojciech Orłowski. Powraca po nieudanym występie podczas dwunastej odsłony KSW po to, by udowodnić, że stać go na zdecydowanie więcej, niż dotychczas pokazał.
Antonio „Samuraj” Mendes, jedyny samuraj wśród Brazylijczyków, podczas siódmej edycji „Konfrontacji Sztuk Walki” był bezkonkurencyjny i pokonał wszystkich, którzy uważani są za czołówkę polskiego MMA. Ostatnie półtora roku walczył jako zawodnik kontraktowy dla największej organizacji MMA na świecie – amerykańskiego „UFC”. Występ na KSW będzie jego pierwszym w Europie od czasu, gdy związał się ze światowym potentatem tej dyscypliny. Jego zawodowy rekord to szesnaście zwycięstw i sześć porażek.
Kolejnym zawodnikiem w turnieju, który reprezentować będzie zagranicę jest pochodzący z Hiszpani Daniel Tabera. Legitymującego się rekordem czternastu zwycięstw, dwóch porażek i trzech remisów zawodnika znamy już z występów na. Podczas gali KSW Extra zremisował po zaciętym boju z Khalidovem.
Finał turnieju wagi ciężkiej trzynastej odsłony „Konfrontacji Sztuk Walki” z pewnością dostarczy sporej dawki adrenaliny wszystkim zgromadzonym. Rozegra się pomiędzy akademickim mistrzem świata w zapasach – Amerykaninem Davidem Olivią, a znakomitym karateką i zawodnikiem K-1 Kostią Gluhovem z Łotwy. W pojedynku o pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w wadze średniej wezmą udział,weteran ringów KSW Krzysztof Kułak i ostatni zdobywca turniejowego pasa Vitor Nobrega z Brazylii.
Już w następnym tygodniu, podczas konferencji prasowej dowiemy się, kto w drugiej zawodowej walce w formule MMA skrzyżuje rękawice z „Pudzianem” i kto będzie chciał odebrać pas międzynarodowego mistrza KSW Mamedowi.
 


 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.