6 PYTAŃ DO VITORA BELFORTA

Paweł Sawicki, UFC.PL

2010-04-13

Witaj! Jak przebiega rehabilitacja barku?
Cześć! Dzięki, całkiem dobrze. W połowie okresu regeneracji mam konsultację z lekarzem, którego załatwił mi Lorenzo. On naprawdę jest spoko. We wtorek ustalimy ostateczną datę mojego powrotu, która waha się między sierpniem, a październikiem

Już trenujesz?
Prawie. Na razie tylko nogi, dużo biegam i dodaje ćwiczenia ogólnorozwojowe, oczywiście takie, aby nie przeciążyć barku. Teraz jest czas zaaplikować troszeczkę wysiłku barkom, trzeba je odbudować. Nie mogę oczywiście robić wszystkiego, ale mój trening przekrojowy jest całkiem fajny, trzyma moją wagę w ryzach. Naprawdę wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Jestem zmotywowany i podekscytowany.

Oczekujesz walki o tytuł po powrocie?
Pracuje na to. Moim celem jest walka o pas. Właśnie na to czekam i wszystko podporządkowuje pod ten cel. Oczywiście bark sprawia, że nie jest to łatwe, ale właśnie to mnie motywuje.

Co powiesz o walce Silva vs Maia?
Nie mogę za dużo o niej powiedzieć. Dana i publiczność już ze mną rozmawiały. Oni wiedzą, co o tym sądzę. W walce z Forrestem Anderson również pajacował, ale wygrał bardzo szybko. To samo robił w sobotę, ale wygrał na punkty. Naprawdę myślisz, że przesadził? Wszyscy myślimy tak samo. Dana wyraził swoje zdanie, a potem każdy inny.
 
Anderson pokonał Forresta, ale nie udała mu się ta sztuka z Demianem. Co ty byś zrobił na jego miejscu?
Wyszedłbym i dałbym z siebie wszystko co mam najlepsze.

Ostatnie słowo...
Chcę podziękować fanom za wsparcie. Wysyłacie mi ciepłe wiadomości na Twitterze. Wrócę! Mam nadzieję, że rozumiecie, że sportowiec jest zależny od własnego ciała. Więc proszę o cierpliwość i nawet o większe wsparcie. Niech Bóg was błogosławi.