ROMULO BARRAL PRZED TURNIEJEM W ABU DHABI

Dwukrotny mistrz świata jiu-jitsu Romulo Barral przyleciał do Abu Dhabi, by obejrzeć UFC 112 oraz wystąpić na rozpoczynającym się w następny weekend najbardziej opłacalnym turnieju w Gi na świecie: World Pro Jiu- Jitsu Championship. Tatame magazine przeprowadziło wywiad ze znakomitym grapplerem, który uważa, że walka w kategorii Absolute podczas weekendowych zawodów rozegra się między nim, a fenomenalnym Rogerem Gracie. Ponadto Barral zdradza szczegóły swojej kolejnej walki w MMA. Wywiad do przeczytania w rozwinięciu.

Przyjechałeś do do Abu Dhabi tak nagle. Przygotowałeś się już do zawodów?
Właściwie to nie zostałem nagle zaproszony. Przygotowywałem się do tych zawodów już od grudnia i przybyłem do Abu Dhabi by się zaaklimatyzować w nowej strefie czasowej i obejrzeć UFC. Na co dzień ważę 92 kg i muszę nabrać trochę masy, by dać z siebie wszystko. 

Alexandre de Souza, Rodolfo Vieira i Alexandre Ceconi, i wielu innych będzie walczyło w twojej kategorii. Jakie są twoje oczekiwania? 
Oni wszyscy dobrze walczyli w ostatnich turniejach. To są najlepsi zawodnicy na świecie. Walczyłem w tym turnieju w zeszłym roku, zostałem mistrzem, ale to już nie będzie miało znaczenia w tym roku. Najlepsi będą walczyć dopiero w tym roku. Bardzo ciężko trenowałem i zobaczymy co z tego wyniknie.

Planujesz walczyć w absolute?
Oczywiście! Jeśli jesteś ponad średnią wagą w swojej dywizji to najlepiej jest myśleć, że nie tylko w swojej kategorii jesteś mocny. Zawalczysz w dwóch i przekonasz się, czy jesteś dobrym fighterem. Będzie wielu pewnych czegoś zawodników: każdy będzie wierzył w zwycięstwo, oni wszyscy są znakomitymi zawodnikami i chcą zabrać do domu to po co przyjechali. Turnieje mają to do siebie, że nie ma w nich łatwych walk i ciągle musisz by gotowy. Musisz dać dobrą walkę publiczności w Abu Dhabi.

Zamierzasz trenować w hotelu?
Tak, będę trenował razem z Braulio, i pewnie przegram, jak zwykle (śmiech)

Oczekiwania wobec BJJ Worlds w tym roku?
Oczekiwania jak zwykle są wysokie na każdy konkurs. Na Worldsach będę starał się obronić tytuł w kategorii półciężkiej i ponadto zdobyć złoto w absolute, który posiadają wielcy zawodnicy jak chociażby Roger, który wg mnie jest najlepszy na świecie. Braulio też będzie chciał go zdobyć, ale myślę, że pozwolim mi go zdobyć, bo ma już jeden z Abu Dhabi. Myślę, że absolute będzie moją walką z Rogerem (śmiech) Oczywiście żartuję, ale każdy upatruje swoich szans na tytuł, który jest najważniejszy. Ja i Roger myślimy w tym kierunku. Będzie kolejna szamotanina. Nawet faworyt nie myśli przedwcześnie o finale, tylko podejmuje wyzwanie, by pokonać wszystkich z nadzieją, ze uda się wygrać.

Zobaczymy Ciebie kiedyś w MMA?
Zawsze oczekuję by walczyć w MMA, ale to bardzo wymagający sporty, musisz złąpać dobrą okazję. Ja zawsze przez niezliczoną ilość godzin doskonaliłem swoje jiu-jitsu i nie miałem jeszcze okazji by walczyć w MMA. Jeśli trafi się okazja walczyć na jakiejś dobrej gali, na pewno nie odmówię, ale jeśli nie będzie to mocna gala to wszystko się zmienia. Zostanę przy jiu jitsu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.