SADKOWSA ZNÓW TRZECIA

Redakcja, Informacja własna

2010-07-05

Urszula Sadkowska z klubu KS Gwardia Opole po raz kolejny zaprezentowała się z dobrej strony. Nasza reprezentantka w najcięższej kategorii, powyżej 78. kilogramów, zajęła wczoraj trzecie miejsce w moskiewskim turnieju z cyklu "IJF Grand Slam".

W pierwszej walce Ula pokonała przez ippon reprezentantkę Rosji Diborovą Marinę, następnie zawodniczkę z Kazachstanu Issanovą Gulzhan oraz Brytyjkę Adlington Sarah. W walce o finał uległa lżejszej i niższej o 25 centymetrów Japonce Maki Tsukuda, z którą już raz w tym roku przegrała. Jest to jednak złota i srebrna medalistka olimpijska, więc porażka jak najbardziej usprawiedliwiona...

Niestety słabiutko spisali się inni reprezentanci Polski i żaden z nich nie wygrał więcej niż jedną walkę - nawet tak sławni zawodnicy jak Janusz Wojnarowicz (+100) czy Przemysław Matyjaszek (-100).