KIBICE SUMO WSTRZĄŚNIĘCI

Kolejny skandal wstrząsnął japońskim sumo. Władze zdyskwalifikowały znanego zawodnika Kotomitsuki (na zdjęciu po prawej) za próbę organizacji nielegalnych zakładów bukmacherskich w baseballu, a telewizja NHK wycofała się z transmisji jednego z najważniejszych turniejów. To kolejny ze skandali, które targają jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Japonii.

- Sumo jest japońskim sportem narodowym, musi pozostać czyste i uwielbiane przez publiczność - powiedział prezes stacji radiowo-telewizyjnej NHK Shigeo Fukuchi, która zrezygnowała z relacjonowania turnieju w Nagoi, jednego z sześciu najważniejszych w roku, przynoszących prawie 100 mln dolarów zysku.

W minionym roku na sześć lat więzienia skazany został jeden z trenerów za nieumyślne spowodowanie śmierci nastoletniego podopiecznego. Zgon nastąpił w niewyjaśnionych okolicznościach. W lutym doszło do skandalu, który po raz kolejny wstrząsnął środowiskiem japońskiego sportu numer jeden. Uznawany za jednego z najlepszych zawodników swoich czasów Asashoryu musiał pożegnać się z uprawianiem sumo, po tym jak pod wpływem alkoholu dopuścił się napaści w pobliżu jednego z nocnych klubów. Niespełna miesiąc temu trener sumo Naoto Sakamoto przyznał się przed japońską federacją tego sportu, że od trzech lat ma powiązania z gangiem. W maju szkoleniowiec został ukarany za zapewnienie miejsc w pierwszym rzędzie na widowni członkom syndykatu zbrodni z Nagoi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gegard
Data: 07-07-2010 15:42:46 
Słowem, chodzi o Yakuzę

Tak samo jak z Pride się robi...
 Autor komentarza: IDrakeI
Data: 07-07-2010 18:38:18 
A jak bylo z Pride ? Bo nie wiem... Jak mozesz to przytocz ta historie... :>
 Autor komentarza: gegard
Data: 07-07-2010 18:41:40 
Też były oskarżenia o powiązanie z mafią, co doprowadziło do odejścia TV z Pride i powolnego upadku organizacji
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.