WHITE: 'INDIE, BRAZYLIA I ABU DHABI W PRZYSZŁYM ROKU'

Jakub Madej, MMA Junkie

2010-10-17

Najczęściej zadawanym pytaniem właścicielowi UFC Dana White`owi jest "dałbyś mi bilet na galę". Obok tego, pojawia się także pytanie gdzie odbędą się następne gale.

Obydwa pytania pojawiły się ostatnio na konferencji prasowej w Londynie. Dana odpowiedział, że pojawiły się dwa nowe kraje, w których chcą zorganizować gale w 2011 roku - Brazylia oraz Indie. White wyjawił także, że jeden z pracowników UFC pojechał w sobotę do Indii w celu sprawdzenia, czy popyt na galę byłby zadowalający.

UFC zwiedziło ostatnio trzy nowe miejsca: Sydney w Australii, Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie powrócą za rok, oraz Vancouver w Kanadzie. Za tydzień, zagoszczą także w Niemczech.

"Jedynym sposobem, aby sprawdzić czy będziemy powracać do danych państw jest sprawdzanie oglądalności naszych programów w telewizji oraz publiczności w halach." powiedzał Marshall Zelaznik, prezes UFC w Wielkiej Brytanii. "Popularność UFC w Europie cały czas rośnie i z roku na rok co raz to więcej gal będzie się tu odbywać".

White otwarcie powiedział, że kraje, w których niedługo najprawdopodobniej zagoszczą to Włochy, Francja oraz Szkocja.