UFC FIGHT FOR THE TROOPS 2 OCZYWIŚCIE NA ORANGE SPORT

Redakcja, Orange Sport

2010-10-23

UFC: Fight For The Troops 2 to kolejny dowód na to, że Dana White, szef Ultimate Fighting Championship, dobrze dba o swoje przedsiębiorstwo. I bardzo umiejętnie radzi sobie z przeciwnikami pojedynków w Oktagonie.

Impreza, która odbędzie się w Teksasie, w Fort Hood, nieopodal miasta Killeen, jest trzecią w historii, zorganizowaną w bazie armii amerykańskiej. Dochód z gali zostanie przekazany żołnierzom poszkodowanym podczas działań zbrojnych, prowadzonych przez Stany Zjednoczone. Przypomnijmy, że Fort Hood to baza, w której w listopadzie 2009 roku doszło do wielkiej tragedii. Oficer wojsk lądowych, 39-letni major Nidal Malik Hasan, otworzył ogień do żołnierzy. Zabił dwunastu i ranił trzydziestu jeden.

Dana White podkreśla, że bardzo chciał, aby właśnie w tym miejscu, dla uczczenia ofiar tego strasznego zdarzenia, odbyło się jedno z jego widowisk. Przynajmniej tyle możemy zrobić dla ludzi, którzy bronią tego kraju i ponoszą tyle ofiar dla naszej wolności. To jest powód, dla którego zawsze będziemy ich wspierać - wyjaśnia szef największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Jeśli dodamy do tego, że UFC bardzo mocno współpracuje z Marines, a wielu zawodników ma za sobą wojskową przeszłość, wiemy już dlaczego szykanowany przez wiele lat za promowanie zbytniej brutalności White ma w USA coraz mniej kłopotów z organizowaniem walk w klatce. Z tych, które odbędą się w Fort Hood, najbardziej interesująco zapowiada się pojedynek Evana Dunhama z Kelvinem Guillardem. Dunham to niezwykle utalentowany zawodnik, mający na koncie jedną, niesprawiedliwą porażkę. Podczas UFC 119 dwóch z trzech sędziów przyznało zwycięstwo jego rywalowi, Seanowi Sherkowi, jednak tylko oni sami wiedzą dlaczego tak postąpili.

Jeśli ?3-D? pokona doświadczonego i zasłużonego dla MMA oraz bardzo kontrowersyjnego Guillarda, potwierdzi, że mimo wszystko właśnie do takich jak on należy przyszłość. A ponieważ Dunham jest bardzo lubiany przez kibiców, oglądalność UFC: Fight For The Troops 2 powinna być bardzo dobra. Co oznacza, że na konta amerykańskich żołnierzy-weteranów wpłyną niemałe kwoty. A na tym szefowi UFC zależy ponoć najbardziej.

UFC: Fight For The Troops 2 będzie można obejrzeć w Orange sport 23 stycznia 2011 r.  o godz. 11:00.