PAWEŁ PŁOŃSKI MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM POLSKI W JUDO

W miniony weekend w Luboniu k. Poznania odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Judo. Startowało w nich 190 zawodników z całej Polski. Złoty medal w kategorii do 90 kg zdobył judoka AZS-AWF Warszawa, Paweł Płoński.

Płoński w finale zmierzył się z innym reprezentantem AZS-AWF Warszawa, Piotrem Karolkowskim. Tym samym "akademicy" zdominowali rywalizację w kategorii do 90 kg. Były to jednak jedyne medale judoków ze stołecznego klubu. Małgorzata Buda zajęła 7 miejsce w kat. 57 kg, natomiast wśród meżczyzn piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli Jarosław Furmaniuk, Radosław Koszczyński i Wojciech Tworzydło. Dużą niespodzianką było dopiero 3 miejsce Tomasza Kowalskiego z KJ AZS Opole (kat. 73 kg). Łącznie, najwięcej medali zdobyli zawodnicy klubu Czarni Bytom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English