FRANK MIR VS. BRENDAN SCHAUB W PRZYGOTOWANIACH NA 2011 ROK

Jakub Madej, MMA Weekly

2010-12-13

Walka pomiędzy byłym mistrzem UFC wagi ciężkiej Frankiem Mirem (14-5), a uczestnikiem dziesiątego sezonu Ultimate Fightera Brendanem Schauba (7-1), jest obecnie w przygotowaniach. Pojedynek Mir vs. Schaub miałby odbyć się najprawdopodobniej pod koniec marca, jednak data nie jest jeszcze sprecyzowana. Takie starcie przekreśla wszelakie plotki dotyczące rewanżu Mira z Brockiem Lesnarem (5-2). Sam Brendan, który na UFC 121 zwyciężył Gabriela Gonzaga (11-6) nie kryje zadowolenia z możliwości walki z Mirem.

Frank Mir swoją ostatnią walkę wygrał z Mirko "Cro Copem" (27-8-2), jednak fani nie oszczędzają go na krytyce. Niektórzy mówią nawet, że nokaut w trzeciej rundzie był czystym przypadkiem. Bilans Mira w ostatnich trzech walkach to 2-1 i wygląda na to, że wspina się ponownie na szczyt drabiny do mistrzostwa dywizji ciężkiej organizacji UFC, a kolejnym szczeblem będzie pojedynek z trudnym przeciwnikiem, Brendanem Schaubem.

- Jeżeli UFC zadzwoni, jestem gotowy na każdą walkę, którą mi zaproponują... jednak myślę, że kolejnym stopniem po zwycięstwie nad Gonazagą byłoby starcie z Frankiem Mirem lub Mirko Filipovicem. Dla mnie, znaczyłoby to duży krok w kierunku do mistrzostwa UFC. Jestem fanem Franka Mira. Cały czas próbuję być co raz lepszym zawodnikiem i jedyną drogą, aby to udowodnić jest właśnie walka z człowiekiem takim jak Mir. - powiedział Brendan Schaub