UFC POZYWA DO SĄDU!

Dwa kolejne połączone ze sportami walki procesy sądowe zostały złożone, kiedy Zuffa LLC, spółka dominująca w UFC, wniosła powództwo przeciw Ubisoft i dwóm inwestorom Tapout wypełniając skargę przeciwko wspomnianym firmom.

Zuffa twierdzi, że Ubisoft naruszyło znak towarowy przez okres "Ultimate Fighting". Chodzi tu o produkcję i dystrubycję gry wideo o nazwie "Fighters Uncaged". Gra polega na rozwoju postaci, od walczącego w podziemiach zabijaki do "ULTIMATE FIGHTING weapon". Ów tytuł osiągany w grze stanowi właśnie sedno problemu i jest jabłkiem niezgody.

UFC oskarża, że wykorzystanie znaku towarowego celowo myli konsumentów i tworzy związek między UFC i nielegalnymi walkami ulicznymi przedstawionymi w grze. Zarzut ten godzi bezpośrednio w biznesy Zuffa - wzywają oni do zatrzymania produkcji gier przez Ubisoft oraz zniszczenia wszystkich opatrzonych znakiem kopii gier.

Drugi spór tyczy się inwestorów TAPOUT: Berta Bedrosiana i Kennetha Stickneya. Zarzucają oni menadżerom zespołu - w tym byłemu prezydentowi Marcowi Kreinerowi i Danielowi Caldwellowi - zignorowanie obowiązków powierniczych dla inwestorów i działania niekorzystne w sprzedaży marki. Firma zajmuje się sprzedażą odzieży i jest bardzo uznaną marką, cenioną na wielu rynkach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.