DALSZE STARANIA O LEGALIZAJCĘ MMA W STANIE NY

Nadal w sześciu z pięćdziesięciu stanów USA, MMA jest uznawane za nielegalne, między innymi w stanie Nowy York.  W NY w czwartek odbyła się konferencja prasowa, mająca na celu zachęcenie ustawodawców do ustąpienia i zalegalizowania MMA.  Podczas spotkania prezydent UFC Dana White powiedział:
 
- To jest właściwy moment aby wprowadzić najszybciej rozwijający się sport na świecie do NY i do Madison Square Garden. Wiemy, że Nowy York wypełniony jest  fanami UFC, którzy chcą widzieć wydarzenia na żywo w ich rodzinnym stanie. Również z przyczyn ekonomicznych, to jest czas by zacząć organizować nasze gale. Zaakceptowanie UFC w Nowym Jorku, będzie miało pozytywny wpływ finansowy. Hale będą mogły gościć naszą federację, a lokalne hotele, restauracje i inne rodzaje działalności przyciągną nowych klientów.

Prezydent Madison Square Garden Sports Scott O’Neil dodał:
- UFC oraz jego zapaleni fani mają swoje miejsce w Madison Square Garden, a my już nie możemy się doczekać aby ich powitać, tak szybko jak tylko ten sport stanie się legalnym w NY. Nie mamy żadnych wątpliwości, że ta organizacja mogłaby być niezmiernie popularne, a także wspaniałym wydarzeniem rozrywkowym.

W trudnych czasach gospodarczych, pieniądze są istotnym aspektem. UFC nie ignoruje tego faktu i dlatego podczas konferencji UFC mocno podkreślało ten fakt, głównie podając liczby które mogłyby być dodatkowym zastrzykiem gotówki w przypadku zalegalizowania tego sportu. Na konferencji można było też usłyszeć kilka słów od biznesmena i przewodniczącego ZUFFA Lorenzo Ferritta który powiedział:

- Wykonaliśmy badania w stosunku do innych większych miast, tj. Boston, Las Vegas, i Filadelfia. Każde z tych badań ukazuje rzeczywisty pozytywny wpływ organizacji UFC na lokalną gospodarkę.Ukazują one również, że poprzez legalizację MMA, NY może odnieść wymierne korzyść finansowe w całym stanie. Badanie zestawione przez doradców HR&A stwierdzają, że samo tylko UFC mogło by wygenerować około 16 milionów dolarów zysku dla gospodarki stanu, a ponadto że przedsiębiorcy związani z MMA wypracowali by dodatkowe 6.7 miliona dolarów. Szacuje się że UFC osiągnęło by 5.2 miliona dolarów zysku na sprzedaży 17 000 biletów w Madison Square, a także dodatkowe 1.5 miliona na sprzedaży 16 000 biletów w HSBC Arena w Buffalo.
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.