KMITA: 'KSW POBIŁO NASZE NAJŚMIELSZE OCZEKIWANIA'

Michał Białoński z portalu "Interia", zrobił bardzo interesujący wywiad z szefem Polsatu Sport, Marianem Kmitą. Przedstawiamy Wam jego najciekawszą część, dotyczącą mieszanych sztuk walki. Warto dodać, że w sobotę jego kanał otrzymał Telekamerę Tele-Tygodnia 2011.

- Wzorcowym przykładem na to, jak telewizja może wpłynąć na rzeczywistość, to rewolucja, jakiej dokonaliście z siatkówką. W ujęciu reprezentacyjnym, ale przede wszystkim ligowym. Ekstraklasa siatkarzy m.in. dzięki waszym transmisjom stała się jedną z najlepszych na świecie.
Marian Kmita
: Siatkówka jest najbardziej nośnym naszym projektem, który stanowi trwałą wartość nie ulegającą dekoniunkturze. Ale coś, co urosło z małego ziarna do wielkiego baobaba, to Konfrontacje Sztuk Walki. Ich rozwój przerasta w tej chwili nasze najśmielsze oczekiwania. Oczywiście można dyskutować czy to jest ...

- ...etyczne, takie bicie leżącego, co jest dopuszczalne w MMA?
MK
: Tak, ale chcąc nie chcąc odpowiadamy też na oczekiwania kibiców, naszych telewidzów.

- W USA MMA dorównuje powoli popularnością boksowi.
MK
: U nas jeszcze tak nie jest, ale możemy mówić o fenomenie tego sportu. Staramy się mu nadać cywilizowane normy, aby te walki nie przekraczały granic wydarzenia sportowego. Myślę, że nam się to udaje. Natomiast popularność i popkulturowy zasięg MMA, zwłaszcza kiedy występuje w ringu Mariusz Pudzianowski, to jest dla nas niespodzianka. Szczerze przyznam, że nie liczyliśmy na taki efekt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.