MATT LINDLAND WYPADA Z WALKI WIECZORU NA KSW 15!

Jakub Madej, EuroSport

2011-02-20

Jak dowiedział się serwis Eurosport.pl na gali KSW 15 nie dojdzie do pojedynku, w którym Mamed Chalidow (21-4-2) miał bronić tytułu mistrzowskiego w kategorii półciężkiej. Rywal Polaka, Amerykanin Matt Lindland (22-8), doznał kontuzji i na pewno nie pojawi się na warszawskim Torwarze. Kto go zastąpi?

Były zawodnik organizacji UFC i m.in. przeciwnik Fiodora Jemieljanienki, na jednym z treningów doznał urazu ręki. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że jego występ 19 marca na gali KSW 15 jest absolutnie wykluczony. Nie oznacza to jednak, że 40-letni Lindland nie pojawi się już w Polsce. Bardzo prawdopodobne, że stoczy walkę na następnej, wielkiej gali KSW 16, która odbędzie się w mieszczącej się na granicy Gdańska i Sopotu hali Ergo Arena.

Pomimo braku Lindlanda KSW przygotuje odpowiednie zastępstwo i Mamed Chalidow będzie bronił tytułu mistrzowskiego KSW w wadze półciężkiej. Wiadomo, że będzie to równie, jeśli nawet nie bardziej wymagający przeciwnik niż Amerykanin, mający za sobą występy w organizacji UFC, a w tym walkę o tytuł mistrzowski. Tak więc fani MMA nie powinni być zawiedzeni i będzie to pojedynek godny walki wieczoru.

Obecnie trwają negocjacje z zastępcą Lindlanda, ale w grę wchodzi tylko to jedno, konkretne nazwisko. W ciągu najbliższych godzin wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik i poznamy nowego przeciwnika Chalidowa.