KSW 15: KAROL BEDORF VS. ROGENT LLORET!

Ponad dwieście kilogramów na ringu może oznaczać tylko jedno, że czas na pojedynek w wadze ciężkiej. Na piętnastej gali "Konfrontacji Sztuk Walki" zobaczymy dwa starcia w tej kategorii wagowej. Jednym z nich będzie pojedynek Polaka Karola Bedorfa (6-1) pochodzącym z Hiszpanii Rogentem Lloret'em (9-2-1). I to o ich pojedynku kilka słów poniżej. 

Hiszpan to Mistrz Europy w brazylijskim jiu jitsu z 2009 roku, posiadacz czarnego pasa i jeden z czołowych zawodników MMA wagi ciężkiej w Europie. Mistrz organizacji Strength & Honor oraz ćwierćfinalista amerykańskiego turnieju "Bellator". Jego zawodowy rekord wszechstylowej walki wręcz to dziewięć zwycięstw, dwie porażki i jeden remis.
Ma trzydzieści jeden lat, waży sto cztery kilogramy i mierzy sto dziewięćdziesiąt dwa centymetry. Mieszka i trenuje w Barcelonie, w tamtejszym klubie MMA Barcelona.

Przeciwnikiem Hiszpana będzie czołowy zawodnik "królewskiej kategorii" w Polsce, Karol Bedorf, który po ponad rocznej przerwie powraca do startów na galach organizowanych przez Federację KSW.
Pojedynek z Lloret'em to dla popularnego "Coco" nie lada wyzwanie. Stąd zapewne jego decyzja o dwukrotnym wyjeździe do Holandii i przygotowywaniu się w jednym z najlepszych klubów na świecie, w Golden Glory. Zawodnik Berserkers Team i Top Team Szczecin na KSW15 stoczy swój ósmy zawodowy pojedynek w formule MMA. Jego aktualny bilans walk to sześć zwycięstw i jedna porażka.

Ciekawostką jest też, że Karol Bedorf znalazł się w stworzonym przez portal MMA Planet rankingu fighterów, którzy powinni w niedalekiej przyszłości walczyć w najlepszej organizacji na świecie, w UFC.

- Przede wszystkim jestem mile zaskoczony. Chciałbym żeby to marzenie się kiedyś spełniło, wówczas mógłbym poświęcić się temu w stu procentach i skierować całą swoją energię w przygotowania - skomentował fakt zamieszczenia go w tym rankingu.

  Obaj zawodnicy mieli już możliwość rywalizowania bezpośrednio ze sobą. W 2008 roku zmierzyli się ze sobą w finale Mistrzostw Europy w brazylijskim jiu jitsu. Wtedy zwyciężył Polak. Jak będzie tym razem? Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, gdzie oprócz chwytów dozwolone są również techniki uderzane? Odpowiedź na to pytanie już 19 marca na piętnastej gali KSW. 


 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.