ZAPAŚNICZY I PUCHAR POLSKI KADETÓW W KRASNYMSTAWIE

W dniach 11-13 marca 2011 r. w Krasnymstawie odbędzie się I Puchar Polski Kadetów w Stylu Wolnym. Do miasta przyjadą reprezentanci wszystkich znaczących klubów zapaśniczych w Polsce. Będzie to ok. 300 zapaśników, którzy zmierzą się w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego oraz hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1. I Puchar Polski Kadetów w Stylu Wolnym jest organizowany przez Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie. Impreza została na stałe wpisana w kalendarz Polskiego Związku Zapaśniczego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przez trzy dni imprezy wszyscy zainteresowani będą mogli oglądać walki młodych zapaśników z całego kraju, wśród których bez wątpienia znajdują się również przyszli reprezentanci naszego kraju na międzynarodowych imprezach. Zapaśnicy pojawią się w Krasnymstawie w piątkowe popołudnie. Jeszcze tego samego dnia odbędzie się weryfikacja uczestników, konferencja techniczna, badania lekarskie i ważenie.

W sobotę 12 marca będą miały miejsce walki eliminacyjne oraz uroczyste otwarcie imprezy. Starcia półfinałowe i finałowe będzie można zobaczyć dzień później. Ostatniego dnia imprezy będzie oczywiście miała miejsce także dekoracja zwycięzców. I Puchar Polski Kadetów w Stylu Wolnym to niewątpliwie dobry powód do odwiedzenia Krasnegostawu dla wszystkich miłośników sportów walki.

Początki sportu zapaśniczego w Krasnymstawie związane są z powstałym po wyzwoleniu 3 sierpnia 1944 klubem sportowym ZKS Start Krasnystaw. Sekcja zapaśnicza w klubie powstała w grudniu 1949 roku z inicjatywy mistrza Polski wagi ciężkiej, członka kadry olimpijskiej Kazimierza Kozyrskiego. Sekcja zapasy styl wolny w latach 1970-90 odnosiła znaczące sukcesy w na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2000 roku z w wyniku trudnej sytuacji finansowej i braków perspektyw rozwoju sekcji zapaśniczej w ramach klubu Start Krasnystaw, sympatycy zapasów i zawodnicy postanowili stworzyć jednosekcyjny klub o nazwie Ludowy Międzyszkolny Klub Sportowy przy Zespole Szkół Rolniczych w Krasnymstawie. Od 10 lat praca szkoleniowa z dziećmi i młodzieżą nabiera rozmachu, z roku na rok przez salę treningową przewija się coraz więcej adeptów sportu zapaśniczego. Wsparcie finansowe Miasta obejmuje coraz większe obszary szkolenia, zostały opracowane kryteria podziału środków finansowych przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży Od 2008 r. Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Krasnymstawie służy jako miejsce treningów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.