PODSUMOWANIE PUCHARU ŚWIATA W KICKBOXINGU: JERZY WROŃSKI

W dniach 15-17 kwietnia w Innsbrucku (Austria) odbył się Puchar Świata w Kickboxingu. Był to bardzo udany turniej dla Polaków. Zdobyliśmy łącznie 8. medali. Rywalizacja szczególnie dobrze ułożyła się dla Jerzego Wrońskiego. Popularny „Juras” zdobył złoty medal w kategorii -75kg w formule K-1. Jest to szczególnie ważny sukces, ponieważ był to jego debiut w tej odmianie kickboxingu. Wcześniej z powodzeniem startował w Full oraz Light Contact. To rokuje bardzo dobrze na przyszłość dla tego zawodnika. Niedawno zmienił barwy klubowe z KS Politechnika Warszawa na Palestra Muay Thai Gym Warszawa. Widać zmiana bardzo dobrze mu posłużyła i dobrze się czuje pod „skrzydłami” trenera Łukasza Roli.

Poniżej zamieszczamy relację, którą Juras przygotował specjalnie dla czytelników Sportywalki.org:
 

-Wygrałem Puchar Świata w K1 rozgrywany 15-17 kwietnia 2011 r. w Austrii w kat. wagowej -75kg. W pierwszej walce spotkałem się z Niemcem- Behar’em Hasani’m. Walka trwała tylko jedną rundę. Po kilku akcjach rozpoznawczych zaatakowałem zdecydowanie seriami ciosów i kopnięć. Kilka mocnych low kicków i okrężnych na tułów, następnie Niemiec dostał mocne kopnięcie boczne po obrocie, które zabrało mu trochę kondycji i oddechu. Poprawiłem go po dole z rąk i z nogi, po czym uderzyłem mocny „back fist” po obrocie. Technika ta weszła czysto na twarz przeciwnika, który wpadł w liny, skróciłem dystans nogą, następnie uderzyłem mocny sierp na wątrobę i zamknąłem akcję lewym podbródkowym, który wszedł czysto na szczękę. Po tym ciosie Niemiec runął jak kłoda na deski ringu. Sędziowie i lekarz zawodów nie mogli go długo dobudzić.

-W walce finałowej spotkałem się silnym i dobrze walczącym Finem-Mikko Tirronen’em, który w półfinale pokonał na punkty mojego kolegę klubowego z teamu Palestra Warszawa, Wojtka Kosowskiego. Mój trener, Łukasz Rola przygotował mi dobrą taktykę na finał. Miałem nie wdawać się w bijatykę z większym i silniejszym ode mnie Finem tylko mocno okopywać swojego rywala i zaczepiać akcjami bokserskimi, schodzić z linii jego ataków na boki i kontrować.Na rozgrzewce ustawiliśmy mnie pod kątem konkretnych akcji. W trakcie walki trzymałem się tego planu. Był jeden moment, gdy „podłączyłem” Fina kopnięciem okrężnym z tylnej nogi na głowę, jednak nie udało mi się go dokończyć. Całą walkę prowadziłem wysoko na punkty i pojedynek zakończył się werdyktem 3 do 0 dla mnie. Był to mój debiut w K1, debiut w barwach klubu Palestra oraz debiut w kategorii wagowej do 75kg (wcześniej stoczyłem 17 pojedynków w full-contact w kategorii do 71 kg) także pełen sukces. Poza moim medalem, team Palestra przywiózł jeszcze dwa medale z Pucharu Świata w K1: Paweł Gierzyński zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 81 kg i Wojciech Kosowski zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 75 kg.

 

-Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki. Pozdrawiam wszystkich sympatyków sportów walki, kolegów z teamu Palestra oraz moich uczniów  z sekcji Street Fighter. Dla fanów hip-hopu mam wiadomość: pod koniec tego roku przewidziana jest premiera mojej czwartej płyty a drugiej z Korasem z ZipSkładu jako Pokój Z Widokiem Na Wojnę. Pozdrawiam! 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Buszmen
Data: 28-04-2011 17:51:39 
No i ELEGANCKO pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów a na płytę czekam z niecierpliwością :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.