PO 5 RUND W UFC

W piątek, prezydent UFC - Dana White zapowiedział, że już wkrótce będziemy świadkami dość poważnych zmian, jeśli chodzi o przebieg czasowy walk w Ultimate Fighting Championship.

Chodziłoby o wprowadzenie przepisu, wedle którego walki o dużym formacie - na przykład eliminacje do starcia o tytuł mistrzowski, będą trwały tyle co walki o pas - pięć rund po pięć minut. Obecnie tyle trwają wyłącznie walki o mistrzostwo, pozostałe - trzy rundy po pięć minut.

- Jesteśmy bardzo blisko wprowadzenia takich reguł. - Mówił White podczas konferencji promującej UFC 129.

Dwie dodatkowe rundy miałyby służyć zapobiegania walkom remisowym, chodziłoby o uniknięcie takich sytuacji, jak w niedawnym starciu BJ Penna z Jonem Fitchem w styczniu na UFC 127. Sam Dana White przyznaje szczerze, że nie cierpi remisów, podając z przykład mecze piłki nożnej, gdzie 'czekamy tyle czasu, żeby nie dowiedzieć się, kto jest zwycięzcą'.

- Planowaliśmy wystartować z tym przepisem już przy walce Lesnar vs. Santos, ale walka już została zorganizowana. To trochę trudne, wracać do chłopaków już po ogłoszeniu walki i powiedzieć im, że powalczą pięć rund, nie trzy.

Inną sprawą jest to, że prezydent UFC w związku z tym, chciałby siedmiu rund w walkach o tytuł mistrzowski, ale ten temat nie był w piątek dyskutowany szerzej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.