WYGRANE GSP I MACHIDY

Po słabszym niż się spodziewano pojedynku, Georges St Pierre (22-2) przerwał fenomenalną serię piętnastu kolejnych wygranych Jake'a Shieldsa (26-5-1) i obronił tytuł mistrza organizacji UFC w wadze półśredniej. Po pięciu rundach trwających pięć minut sędziowie jednogłośnie opowiedzieli się za Kanadyjczykiem, punktując jego zwycięstwo 50:45 i dwukrotnie 48:47.

W innym niezwykle ciekawym pojedynku dywizji półciężkiej, świetny karateka Lyoto Machida (17-2) zastopował w drugiej rundzie legendarnego Randy Coutore'a (19-11) i w wieku 48. lat wysłał na emeryturę.

Już pod koniec pierwszej minuty Brazylijczyk skontrował doświadczonego rywala krótkim prawym sierpowym, lecz Amerykanin ustał ten cios. Mało tego - 30 sekund później zrewanżował mu się taką samą akcją, z tym tylko, że Machida trafił z defensywy, a Couture gdy atakował. Obaj wojownicy pozostawali w "stójce" i wymieniali ciężkie ciosy, lecz to Machida zaznaczył swoją przewagę piętnaście sekund przed końcem pierwszego starcia, kiedy skontrował próbującego go obalić przeciwnika uderzeniem z wyskoku lewym kolanem.

Wszystko skończyło się w 65. sekundzie drugiej rundy, kiedy Machida popisał się jedną z najwspanialszych akcji ostatnich miesięcy, o ile nie lat. Wyskoczył w górę markując lewe kolano, po czym tzw. "nożycami" kopnął w wyskoku prawą nogą idealnie na punkt - brodę Couture'a. Sławny amerykański zapaśnik padł niczym prądem rażony, a sędzia natychmiast przerwał rywalizacje w obawie o ciężki nokaut.