7 WSPANIAŁYCH PLUS 1

Lukas Draven, Informacja własna

2011-05-10

Czy nie ma już nikogo w dywizji GSP kto może mu zagrozić? Nic bardziej mylnego, a oto lista siedmiu wojowników, którzy mogą stanąć do walki i wygrać z mistrzem:

- Carlos Condit
Jest chyba najlepiej rozpoznawalną twarzą w związku z detronizacją mistrza. Jest byłym mistrzem organizacji WEC, który nigdy nie stracił swojego tytułu. Jego debiut w UFC, nie był tym o czym marzył. Przegrał bardzo dobrą walkę decyzją sędziów na koszt Martina Kampmanna. Później było już tylko lepiej. Wygrana z Jakeiem Ellenbergerem, Rory Macdonald i oczywiscie KO na Danym Hardy są godne pozazdroszczenia. Jest chyba najbliżej walki o tytuł i jeśli pokona przeszkodę na UFC 132 w postaci Dong Hyun Kima to będzie bez wątpienia poważnym kandydatem.

- Nate Marquardt
W zwiazku z tym, ze zmienił kategorię wagową, bez wątpienia będzie brany pod uwagę już za parę walk. Pierwszy test już 26 czerwca z Anthony Johnsonem

- Diego Sanchez
"The Dream" jest bardzo popularnym zawodnikiem w związku z wygraniem pierwszego "Ulitamte Fighter", ale ma również za sobą kilka bardzo ciekawych pojedynków. Ma już na swoim koncie kilka bonusów za walkę wieczoru. Jest gwarancją dobrego show. Przed nim ostatni poważny sprawdzian w postaci Matta Hughesa, a później już będzie z górki

- Jake Ellenberger
Często porównuje się go do młodszej wersji Jona Fitcha tylko z większą siłą i jest to dość trafne porównanie. Jego jedyna porażka w UFC to kontrowersyjna niejednogłośna decyzja sędziów na koszt Carlosa Condita. Ma za sobą bardzo ładny wynik 4 wygranych z rzędu i prawdopodobnie zostało mu jeszcze 3-4 walki by dostał swoją szansę

- Rory MacDonald
Znany wszystkim z ostatniej walki na UFC 129 z młodszym z braci Diaz. Warto go obserwować, bo jeszcze będzie o nim głośno.

- Rick Story
Niesamowicie utalentowany prospekt. Przed nim najważniejszy test na UFC 130, którym będzie Thiago Alves. Po tej wygranej będziemy mieć dokładny obraz tego co prezentuje "The Horror"

- Dong Hyun Kim
Niepokonany w swojej karierze MMA. "The Stun Gun" stoczy następną walkę na UFC 132 Carlosem Conditem. Zwycięzca tego pojedynku będzie poważnym kandydatem do walki o tytuł. Jego styl oparty na zapasach może nie jest efektowny, ale bez wątpienia skuteczny patrząc na jego 16 walk bez porażki. Po ostatniej wygranej nad Natem Diazem wyzwał już Rusha, ale nikt nie potraktował tego poważnie. Natomiast z każdą wygraną będzie to traktowane bardziej poważnie.

- Nick Diaz
Mistrz Strikeforce, pomimo tego, że nie walczy obecnie w UFC, to zakup Zuffa pewnie wszystko zmieni. Jest jedynym z tej listy, który na walkę z GSP zasłużył jak nikt. Po tym jak jego klubowy kolega przegrał, oraz z brakiem poważnego przeciwnika w organizacji Strikeforce, jest to chyba najlepsze z możliwych rozwiązań.

DANA PROSZE DOPROWADZ DO TEJ WALKI.