MISTRZOSTWA EUROPY W JU-JITSU

Tomasz Szewczak (Olsztyńskie Stowarzyszenie Judo i Ju-Jitsu) wywalczył w niedzielę srebrny medal w wadze do 94kg podczas mistrzostw Europy w ju-jitsu, zakończonych 05.06 w słoweńskim Mariborze. W sumie Polacy zdobyli pięc medali.

Tomasz Szewczak (na zdjeciu z lewej strony) w finale przegrał na punkty z reprezentantem Słowenii - Benjamin'em LAH . Poza nim w niedzielę walczyli jeszcze Konrad Nowicki (Budowlani Sosnowiec) oraz Grzegorz Biegański (Jamniuk Gorzów Wielkopolski)

"Nowicki przegrał dwie walki i odpadł, natomiast pechowo zakończył udział w zawodach Biegański. W swoim pierwszym pojedynku doznał kontuzji i wraca z nogą w gipsie" - powiedział prezes Polskiego Związku Ju-Jitsu Stefan Andrzej Badeński.

W sobotę złoto w kategorii 55 kg zdobyła Martyna Bierońska (Budowlani Sosnowiec) a srebro jej klubowa koleżanka Agnieszka Bergier. Na najwyższym stopniu podium stanął także Rafał Riss (85 kg), również z Budowlanych Sosnowiec, a brązowy medal zdobył Jacek Szewczak (+94 kg, Olsztyńskie Stowarzyszenie Judo i Ju-Jitsu). W zawodach brali jeszcze udział:

Tomasz Krajewski (85kg) (Olsztyńskie Stowarzyszenie Judo i Ju-Jitsu), który jest obecnym Mistrzem Świata tej kategorii wagowej z 2010 r. Krajewski przegrał swój pojedynek o 3 miejsce na punkty  z reprezentem Azerbejdżanu - S. Salmanov'em i ostatecznie uplasował się na 5 miejscu.

Grzegorz Zimoląg (Bedzińskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu), który przegrał walke o 3 miejsce z Jackiem Szewczakiem i również znalazł się na 5 miejscu.

Emilia Mackowiak (AZS AWF Wrocław) również uplasowała się na 5 miejscu przegrywając bardzo wyrównany pojedynek o 3 miejsce (zaledwie dwoma punktami)  z reprezentantką Rosjii - A. Ivanova.

Marek Kręcielewski (Ronin Warszawa) brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Sankt. Petersburgu, niestety na tegerocznych Mistrzostwach Europy szczęście mu nie dopisało ostatecznie po 1 wygranej (przed czasem) i 2 porażkach (na punkty) uplasował się na 9 pozycji.

W tym roku Polaków czeka jeszcze drugi poważny międzynarodowy start - w mistrzostwach świata, które w październiku odbędą się w Kolumbii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English