CHRIS LYTLE ZWYCIĘZCĄ NA UFC LIVE 5

Zeszłej nocy podczas walki wieczoru na UFC Live 5 on Versus w Milwaukee, Chris Lytle zakończył swoją karierę pięknym występem poddając swojego przeciwnika. Była to jego ostania walka MMA gdzie zwyciężył byłego pretendenta do tytułu Dana Hardy’ego .
Lytle pełno etatowy strażak z Indianapolis, który w czwartek ukończy 37 lat, zręcznie wykorzystał umiejętności bokserskie skutecznie obijając tułów i głowę oponenta. Z powodów tylko znanych Hardy’emu, zupełnie pominął on uderzenia nogami, pozwalając Lytle’owi skracać dystans, co na ogół kończyło się serią ciosów, z których wiele trafiało do celu.

W rundzie drugiej Dan dwukrotnie zatrząsł Lytle’em, aczkolwiek ten skutecznie bronił się jednocześnie wracając do pewnej świadomości. Przy końcu rundy trzeciej Hardy znacznie narzucił tempo stwarzając niebezpieczne sytuacje, ale popełnił krytyczny błąd rzucając się do nóg przeciwnika licząc na takedown. Sytuację tę wykorzystał Lytle, ciasno zapinając ręce wokół szyi, przenosząc się do pozycji mountu, wykończył duszenie gilotynowe, zmuszając będącego u kresu przytomności Hardy’ego do poddania się. Walka została przerwana w 4 minucie i 16 sekundzie rundy 3.
Po walce Lytle oficjalnie ogłosił fanom swoje przejście na emeryturę słowami:
- Kocham walczyć, kocham walczyć dla UFC chyba najbardziej ze wszystkiego na świecie, poza jednym wyjątkiem a tym wyjątkiem jest moja rodzina”

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.