UFC W POLSCE, IS THIS REAL?

Mirosław Buczyński, Informacja własna

2012-01-15

Jak się właśnie dowiedzieliśmy z krótkiego wideo klipu nadanego na youtube.com, prezydent Dana White zapowiedział przyjazd UFC do Polski. Nie mówił kiedy, nie mówił gdzie ale powiedział abyśmy się spodziewali UFC w Polsce już niedługo. Na deklaracje tego typu miała na pewno informacja o błyskawicznej sprzedaży biletów na UFC w Szwecji, gdzie bilety rozeszły się w rekordowym tempie zaledwie trzech godziny. A przecież Szwecja to kraj o zaludnieniu cztery razy mniejszym od Polski. MMA w Polsce rozwija się w dużym tempie, Dana White i cała organizacja UFC widzi potencjał w polskim rynku, wie że jest to co raz bogatszy, prężny rynek a polskich fanów MMA stać by wydać pieniądze na tego typu imprezę.

Obraz Polski na świecie zmienia się, a to tego kolejny przykład. Tego typu wydarzenie miałoby kolejny pozytywny wpływ na świat polskiego sportu w nadchodzącym okresie, bo przecież mamy w tym roku EURO 2012 i wiele innych ciekawych imprez sportowych. Z powodu przyjazdu UFC do Polski niezadowoleni mogą być włodarze KSW i innych organizacji MMA, który w krótkim okresie może przynieść im straty. Paradoksalnie taka impreza w dłuższym odstępie czasu może mieć pozytywny efekt dla szeroko rozumianego polskiego rynku MMA.

Trudno określić jaka by była sprzedaż Pay Par View, zapewne nie taka jak przy walkach Brock-a Lesnar-a czy też GSP, ale przy obsadzeniu karty walk ciekawymi postaciami UFC zawsze sprzedaje się dobrze . Nie będzie to raczej impreza numerowana kolejną liczba na przykład 147, 148 itp., a raczej coś w stylu UFC Live, czy też UFC on Fuel TV, tak jak będzie to miało miejsce w kwietniu na UFC w Szwecji.

Ta krótka wypowiedź Dana-y White-a wywoła sporo emocji i rozważań w świecie polskiego MMA, wśród fighterów, organizatorów, wśród fanów i nie tylko. Należy się spodziewać w niedalekiej przyszłości rekrutacji polskich zawodników do UFC, co będzie miało na celu przyciągnięcie większej rzeszy fanów na polską galę, wypromowania gali, a co za tym idzie zapewni sprzedaż większej ilości biletów. Powstaje również pytanie gdzie mogłaby się odbyć taka impreza? Czy byłaby to Łódzka Atlas Arena, największy obiekt w Polsce do organizacji imprez masowych, zdolny pomieścić ponad 10 000 osób, obiekt wydaje się być wystarczająco pojemny. No i wreszcie najważniejsze, kogo zobaczylibyśmy na karcie walk? Czy byłby to Jan Błachowicz, Mamed Khalidov? Na pewno Krzysztof Soszyński a może i Bart Palaszewski. Powyżej to znane gwiazdy światowego i polskiego MMA ale jest jeszcze wielu innych zawodników godnych uwagi.

A kogo Wy chcielibyście zobaczyć na UFC w Polsce? Piszcie, dyskutujcie, czekamy na Wasze opinie i sugestie.