MORZYSZEK ZA ZALEWSKIEGO

Zawodnik klubu Bellator Warszawa, Krzysztof Morzyszek (3-1 MMA, 0-0 FA) zastąpi kontuzjowanego Pawła Zalewskiego w walce z łódzkim zawodnikiem, Marcinem Bandelem (5-2 MMA, 1-1 FA) na gali Fighters Arena 3, która będzie mieć miejsce w dniu 29-go września w hali MOSiR w Łodzi. Pojedynek odbędzie się w kategorii średniej (84 kg) i wejdzie w skład meczu Łódź vs Warszawa.

23 letni Morzyszek to Mistrz Polski Juniorów Submission Fighting z 2007 roku, a w MMA do tej pory występował w wadze półciężkiej (93 kg). Debiutował w 2010 roku na największej litewskiej imprezie MMA Hero's Lithuania 2010, pokonując w 36 sekund mistrza Europy Karate Kyokushin, Tadasa Sapokę. Kolejne zwycięstwo odniósł, na znanej polskiej imprezie Night Of Champions w Poznaniu, nad Piotrem Żowczukiem w lutym 2011 roku. Następne walki to zagraniczna wyprawa i kolejny występ na gali Hero's Lithuania 2011.

Krzysztof wziął tam udział w turnieju wagi półciężkiej, gdzie doszedł do finału i uległ największej litewskiej gwieździe MMA Egidijusovi Valaviciusovi, którego fani MMA powinni kojarzyć z walki z Fiodorem Emelianenko i zwycięstwami nad Polakami: Krzysztofem Gerke, Igorem Kołacinem i Antonim Chmielewskim, któremu Litwin spuścił okrutne lanie w Pradze, w Czechach. Rozbity w turnieju Morzyszek także nie sprostał 33-letniemu, doświadczonemu Litwinowi (32 zawodowe walki na koncie) pod koniec pierwszej rundy.

W międzyczasie miał wystąpić na gali Strefa Walk w meczu Polska vs Rosja i na jednej z gal w Bułgarii, ale niedoszły one do skutku. Uchodzi za jeden z największych talentów wagi półciężkiej w Polsce i posiada świetne umiejętności grapplerskie. Na pewno będzie to jedna z najciekawszych walk tej gali i pojedynek dwóch młodych, utalentowanych zawodników. Wygra lepszy a kibice nie powinni być zawiedzeni.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.