MACIEJEWSKI BLISKO BELLATORA

Polonijny bohater i pierwszy Polak walczący w stanie IL w Chicago Adam "Maja" Maciejewski (8-5) powraca do klatki na 46. edycji gali Xtreme Fighting Organization.

Ważący ponad 110 kg Maciejewski podpisał kontrakt i 17 listopada zmierzy się z bardzo doświadczonym, pogromcą między innymi Jamesa Thompsona oraz  Konstantina Gluhova, Serbem Miodragiem Petkovichem. Gala odbędzie się w kultowej hali Sears Arena Center w Chicago.

Będzie to powrót do klatki "Maji" niemal po trzech latach. Pochodzący z Kraśnika mistrz polski w zapasach w kategorii juniorów ostatnie pojedynki stoczył w maju 2009 roku, w których gładko pokonał Donella Sykesa oraz Richarda White'a. Dla Adama będzie to pojedynek przed własną publicznością, ponieważ zawodnik od 2000 roku mieszka w Chicago, a wszystkie dotychczasowe walki stoczył za oceanem.

Z oficjalnych źródeł wynika, że Polaka najprawdopodobniej w styczniu zobaczymy w prestiżowej gali BELLATOR!

- Tak, mój sztab prowadzi rozmowy z Bellatorem i jeżeli pójdzie wszystko tak jak powinno, w lutym powalczę dla Bellatora. To jest główny powód mojego powrotu , ten jasny cel i jego realizacja. Z pewnych osobistych powodów musiałem zawiesić rękawice na kołku, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Warunek jest jeden. Najpierw muszę udanie powrócić, ale wcale to nie będzie takie proste. Ja miałem przerwę, a mój przeciwnik Miodrag Petkovich to gość, który bije się ze wszystkimi i wszędzie, ma na swoim koncie ponad 50 walk i jest ciągle w gazie. Samo to, że znokautował Thompsona czy Głuhova zapowiada ciężką przeprawę - powiedział Adam.

Maciejewski kilka dużych amerykańskich imprez ma już za sobą. Bił się między innymi dla wiodącej w USA organizacji IFL. Czy Polak udanie powróci i zadebiutuje w Bellatorze? Czas pokaże...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.