UFC I SHOWTIME NA ORANGE

W ten weekend po raz pierwszy w historii zobaczymy galę UFC zorganizowaną w Chinach. Jej bohaterem będzie urodzony w Sajgonie, a wywodzący się z kick-boxingu Cung Le. Kilka godzin później w nocy z soboty na niedzielę na gali It's Showtime 60 zmierzą się dwaj czołowi kick-boxerzy świata. Aktualny mistrz Sahak Parparyan i Alexandro Pereira stoczą bój o mistrzowski pas w kategorii do 85 kg. Obie transmisje tylko w Orange sport!

Rich Franklin (29-6 MMA, 14-5 UFC) i Cung Le (8-2 MMA, 1-1 UFC) będą bohaterami walki wieczoru podczas pierwszej w historii gali UFC w Chinach, która 10 listopada 2012 odbędzie się w Makau. W Polsce będzie można ją oglądać na żywo już od godz. 15:00, w sobotę 10 listopada. W Orange sport, rzecz jasna.

Franklin miał pierwotnie bić się z Le podczas UFC 148, jednak ich pojedynek został odwołany. "Ace" trafił więc do rozpiski UFC 147 i pokonał jednogłośną decyzją sędziów Wanderleia Silvę.

Pochodzący z Południowego Wietnamu Le to niezwykle lubiany i szanowany były mistrz Strikeforce w kategorii średniej, a także gwiazda filmów walki. On, w przeciwieństwie do Franklina, wystąpił ostatecznie na UFC 148 i był lepszy od Patricka Cote.

Franklin to także były mistrz wagi średniej, który często występował w wadze półciężkiej. Teraz powraca do swej dawnej kategorii, by - być może po raz ostatni w karierze - zawalczyć o szansę stanięcia do boju o mistrzowski pas.

Pierwotnie gala It's Showitme 60 miała odbyć się 17 września w Jokohamie. Na dwa miesiące przed galą doszło do fuzji It's Showtime i Glory World Series. Efektem połączenia obu organizacji była decyzja o odwołaniu gali. 60 odsłony słynnej już rywalizacji kick- boxerów nie zobaczyli więc kibice w Japonii. Możliwość podziwiania najlepszych zawodników na świecie zyskali za to fani w Sao Paulo.

Zmiana daty i miejsca eventu nie spowodowała spadku atrakcyjności czekającego nas widowiska. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji między innymi Sergio Wielzena, który zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Emersonem Falcao. Patrząc na popisy Wielzena choćby podczas Showtime 53, wsparcie fanów zdecydowanie przyda się Brazylijczykowi.
Łatwego zadania nie będzie miał też Wallace Lopes. Kolejny z reprezentantów gospodarzy zmierzy się z Hadiem El Boustatim. Marokańczyk to jednen z najbardziej doświadczonych kick-boxerów na świecie. W zawodowej karierze stoczył już 71 walk.

Jednak starcie na które czekają wszyscy fani kick-boxingu w Brazylii, to pojedynek mistrza świata It's Showtime w kategorii do 85 kg - Sahaka Parparyana z Alexsandro Pereirą. Brazylijczyk do tej pory przegrał zaledwie dwie walki, jednak Parparyan góruje nad reprezentantem gospodarzy doświadczeniem. Ormianin jest również niepokonany od 7 walk i to on wydaje się być faworytem starcia.
O tym czy Parparyan zatriumfuje po raz ósmy z rzędu, będzie się można przekonać oglądając Orange sport od godziny 00:30 w nocy z soboty na niedzielę.

UFC on Fuel 6: Franklin vs. Le, sobota, 10 listopada, godz. 15:00
It's Showtime 60: Brazylia, niedziela, 11 listopada, godz. 00:30

Powtórki:
UFC on Fuel 6: Franklin vs. Le, niedziela, 11 listopada, godz. 9:00, 18:15
It's Showtime 60: Brazylia, niedziela, 11 listopada, godz. 16:15

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.