KSW21: MAMED KHALIDOV SHOW!

Mamed Khalidov (26-4-2)  kontynuuje wspaniałą passę zwycięstw. Tym razem jego ofiarą padł Kendall Grove (17-11).

Mamed w pierwszej rundzie skoncentrował się na low-kickach wykrocznej nogi Amerykanina. Nie zapomniał jednak o swojej "firmówce", czyli obrotówce na głowę. Grove zamortyzował to kopnięcie na gardę, ale na pewno również odczuł.

Na początku drugiego starcia Czeczen z polskim paszportem przyjął mocne kolano w krocze i dostał trochę czasu na dojście do siebie. Mamed trochęprzystopowałz szalonym tempem, by w połowie odsłony markując prawy sierp zejść po nogi rywala. Minutę popracowałw parterze, podniósł pozycję, lecz zamiast bić "młotkami", skręciłsiędo dźwigni na nogę, zmuszając weterana UFC do odklepania na znak poddania. Kto następny?!

- Nie szukam żadnych wymówek. Wiedziałem dobrze przyjeżdżając tutaj, że to kawał skurczybyka. Macie tutaj swojego bohatera, który już od dawna jest już gotowy do występów w UFC - komplementował swojego pogromcę Grove.

- Wiedziałem, że w stójce będzie ciężko go trafić, więc musiałem mu wejść w nogi. Chyba mam też połamany palec wskazujący prawej ręki - komentował na gorąco jeden z najlepszych zawodników na świecie w dywizji średniej. On również został zapytany o możliwą potyczkę z Michałem Materlą i podobnie jak jego poprzednik pozostaje niewzruszony.

- Ja też jestem takiego samego zdania co Michał. Przyjaźnimi się i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tej walki - przyznał Mamed.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 01-12-2012 23:37:44 
Kolejny świetny pokaz umiejętności Mameda.

Szkoda że nie zobaczymy go w UFC. Może wiele mu nie chcieli kasy dać ale start w tamtej federacji to prestiż sam w sobie.
 Autor komentarza: sensej0s
Data: 01-12-2012 23:42:44 
Najlepszy komentaż w tle " będziesz walczył - ni h ja"
A Mamed dumnie reprezentuje polske
 Autor komentarza: Furmi (Redaktor sporty-walki.org)
Data: 02-12-2012 00:12:48 
Jedyne co można zarzucić Mamedowi, to nie do końca sprawdzona kondycja i w starciu z takimi zapaśnikami jak Sonnen, nie wiem czy by nie "umarł" w końcówce. Samymi umiejętnościami natomiast to chyba tylko Cung Le może się z nim równać :)
 Autor komentarza: Baboon
Data: 02-12-2012 00:24:06 
Nie ma co się podniecać. Mamed to tylko lokalna gwiazdka, która nic nie znaczy w światowym MMA.
 Autor komentarza: Raven
Data: 02-12-2012 12:04:54 
Z umiejętnościami Mameda, uważam że w parterze bardzo szybko by załatwił sprawę z Sonnenem.

Baboon najpierw poczytaj trochę "światowego MMA", a później głoś swoje prawdy. Świat to nie tylko stany, więc jeśli najlepszego zawodnika poza stanami uważasz za lokalną gwiazdkę to trochę pojechałeś.

I dobrze, że Mamed zostaje w Polsce, zacznijmy w końcu szanować swoje, a nie tylko wypychać wszystko co najlepsze komuś.
Liczę tylko na to, że KSW stanie na wysokości zadania i dla Mameda zawsze znajdzie najlepszego możliwego do ściągnięcia zawodnika.

Fedor nigdy nie walczył w UFC, a jednak ludzie go doceniają, jeśli będą Mameda dobrze prowadzić, to UFC samo się o niego upomni.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 02-12-2012 19:21:00 
Raven zasadniczo się z Tobą nie zgodzę.gratuluję optymizmu co do parteru i sonnena.ksw a ufc to jest przepaść.zawodników średniej,z którymi mamed(przy całej sympatii do niego)ma mega problemy,jest co najmniej kilku.uważam też,że przykład fedora który podałeś, ma się nijak do mameda.fedor zdemolował w pride wszystkich.chyba jest lekka różnica.ksw na razie dorównuje pride tylko ilością światełek i przedstawianiem zawodników przed.
 Autor komentarza: Raven
Data: 02-12-2012 19:59:27 
Zawodnicy UFC jadą na zapasach, coś co u nas jest jeszcze w powijakach.
Coolpix zwróć sobie uwagę na czołówkę UFC, goście którzy trzymają pasy, poza juniorem to zapaśnicy, w zasadzie można się tego było spodziewać ponieważ już w starożytności uważano boks i zapasy za dwie najważniejsze techniki w walce.
W boksie panuje zasada "boxer beats brawler, swarmer beats boxer, and brawler beats swarmer" w MMA jest podobnie, tylko tutaj używamy kombinacji dwóch stylów,
jeśli zawodnik potrafi utrzymać walkę w bezpiecznej dla siebie płaszczyźnie to wygrywa. Sonnen jest kiepskim stójkowym, więc walki sprowadza do parteru, jednak gdy trafi na dobrego grapplera to przegrywa, stąd zostaję przy swoim. Sonnen w starciu z Mamedem by przegrał
Stąd obstaję przy swoim Mamed wygrałby z Sonnenem
 Autor komentarza: coolpix
Data: 02-12-2012 20:16:50 
Raven oczywiście nie ma mowy o sukcesach w mma bez dobrego parteru.sonnen reprezentuje moim zdaniem inny,wyższy parterowy poziom.ciężko to zweryfikować,bo mamed nie jedzie za ocean i nie mamy skali porównawczej.sonnen jednak napsuł na glebie krwi samemu spiderowi,poza tym zapasy to jest jego background.trudno się nie zgodzić z Tobą,że wszyscy poza juniorem to parterowcy(pół na pół usa i brazylia+gsp z kanady).zgadzam się także z opinią,że jesteśmy w powijakach jeśli chodzi o zapasy,grapling ogólnie parter,ale w porównaniu do usa wszyscy są.widzę jednak na przestrzeni tych kilku lat postęp w polskim mma.jest kilka silnych parterowych ośrodków w polsce.pozdrawiam:)
 Autor komentarza: shogunteam
Data: 03-12-2012 13:15:27 
mamed zwyciezyl by z sonnenem? zart roku. daje czeczenowi maks dwie rundy w walce z amerykaninem.
 Autor komentarza: Raven
Data: 04-12-2012 19:28:21 
Nie rozumiem tego wielkiego halo nad Sonnenem.
Tylko dlatego, że przetrwał 4 rundy z Silvą, bo pająk coś komuś obiecał, to wszyscy myślą, że Chael taki niby dobry jest???

Według mnie to jego umiejętności pozostawiają wiele do życzenia.
Gość ma kiepską stójkę i watę w łapach.
Jedyna jego zaleta, to kontrola w parterze. Czyli... Mamed miałby pełen dystans na pokonanie gościa, który niczym nie może mu zagrozić.

Shogunteam, powiedz mi w jaki niby sposób Sonnen miałby pokonać Mameda w zaledwie dwóch rundach, no chyba że walka miałaby trwać dwie rundy to może przez lay'n'pray.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.