XIII MISTRZOSTWA POLSKI OPEN W KYOKUSHIN

Na początku grudnia w hali sportowej dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Open i Kata zorganizowane przez Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia działalności. O medale i tytuły mistrzowskie rywalizowało 63 zawodników z 33 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Zainteresowanie kibiców mistrzostwami było ogromne, bowiem ich przebieg oglądało z trybun na żywo prawie 800 najwierniejszych sympatyków tej dyscypliny. Pierwsze walki eliminacyjne odbyły się przed południem, natomiast po południu nastąpiła oficjalna ceremonia otwarcia tych mistrzostw, której dokonał w obecności senseia Marcina Staściuka, burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Sędzią głównym mistrzostw był tradycyjnie shihan Andrzej Drewniak. Dodatkową atrakcją tej sportowej imprezy były różnego rodzaju pokazy przygotowane przez wychowanków dzierżoniowskiego klubu oraz pokaz Iaido, czyli japońskiej sztuki dobywania miecza, którą zaprezentował sensei Jerzy Ludziejewski (2 dan).

Najlepszym zawodnikiem XIII Mistrzostw Polski Open w Karate Kyokushin został Patryk Sypień (Wrocławski KKK), syn złotej sportowej pary Agnieszki i Sylwestra Sypieniów, którzy w swoim dorobku mają kilkanaście medali mistrzostw świata i Europy i od kilku już lat zajmują się szkoleniem zawodników we wrocławskim klubie.

Po mistrzostwach swoją opinię na temat poziomu mistrzostw wyraził shihan Andrzej Drewniak, wiceprezes Polskiego Związku Karate, który powiedział między innymi: - Poziom sportowy tych mistrzostw oceniam bardzo wysoko. Fantastyczne były walki finałowe obfitujące w wiele dogrywek. Najpiękniejszy pojedynek finałowy stoczył Patryk Sypień, który wygrał także konkurs tameshiwari. To niesamowite, że w czterech próbach rozbił on jedenaście desek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.