BELLATOR 94: NEWTON I RICKELS ZWYCIĘZCAMI TURNIEJU WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ I LEKKIEJ

Emanuel Newton (21-7-1) pokonał w finale turnieju wagi półciężkiej organizacji Bellator Michaiła Zajaca (21-7). Po trzech wyrównanych rundach wszyscy sędziowie punktowali na jego korzyść w stosunku 29:28. Tym samym 29-letni Amerykanin wzbogacił się o 100 tysięcy dolarów oraz zyskał status oficjalnego pretendenta do mistrzostwa. A na tronie zasiada Attila Vegh (29-4-2), który przecież wyeliminował Newtona w półfinale zeszłorocznego turnieju po niejednogłośnej decyzji. Tak więc okazja do rewanżu będzie.

- Michaił to kawał twardziela. Porozcinał mi twarz, nie dawał się obalić i mocno bił. Wiedziałem jednak, że z czasem się zmęczy - powiedział po ogłoszeniu werdyktu szczęśliwy tryumfator (na zdjęciu).

Turniej wagi lekkiej minionego sezonu bardzo się wydłużył i dopiero co Marcin Held bił się w jego finale, a dziś w nocy rozegrano już finał kolejnej edycji turnieju w lekkiej. Naprzeciw siebie stanęli David Rickels (14-1) oraz Saad Awad (14-5). Wygrał ten pierwszy po celnym prawym haku, ale sędzia przerwał pojedynek chyba trochę zbyt pochopnie, tym bardziej, że właśnie zabrzmiała syrena kończąca drugie starcie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.