FIGHTERS ARENA 8: OFICJALNY PROTEST DAMIANA MILEWSKIEGO

Redakcja, Informacja prasowa

2013-05-27

W niedzielę 26 maja otrzymaliśmy oficjalne pismo od sztabu Damiana Milewskiego w sprawie werdyktu sędziowskiego po walce z Vitorem Nobregą, która odbyła się w piątek 24 maja w Hali Energia na gali Fighters Arena 8. Zdaniem legendy UFC Tomasza Drwala, oraz całego teamu SWD decyzja podjęta przez sędziów jest krzywdząca dla Damiana Milewskiego. Według naszych arbitrów pojedynek Damiana Milewskiego z Vitorem Nobregą zakończył się remisem. Jednocześnie regulamin FA umożliwia złożenie protestu do trzech dni po zakończeniu zawodów. Weryfikacja decyzji sędziowskiej przeprowadzimy w ciągu trzech kolejnych dni i zostanie przez nas podana do publicznej wiadomości.

Uzasadnienie

Po przeanalizowaniu zapisów wideo, walki pomiędzy Damianem Milewskim i Vitorem Nobregą zarówno cały sztab szkoleniowy Damiana Milewskiego jak również rzesza kibiców MMA debatująca w internecie jednoznacznie wskazywała na zwycięstwo Damiana Milewskiego w całej walce.

W naszej ocenie, mimo iż Vitor Nobrega wygrał pierwszą rundę, w której skutecznie kontrolował przebieg walki w parterze, kolejne dwa starcia należy zaliczyć na korzyść Damiana Milewskiego i wskazać go jako zwycięzcę w całej walce. Druga runda została całkowicie zdominowana przez Damiana Milewskiego, który kontrolował w całości przebieg drugiego starcia, zadając mnóstwo kombinacji ciosów w stójce, jak również wywierał ciągłą presję na Vitorze Nobredze i skutecznie wybraniał sporadyczne ataki przeciwnika. Trzecia runda w odczuciu naszym, kibiców i komentatorów również powinna zostać zaliczona na korzyść Damiana Milewskiego, którego przewaga, mimo iż nie tak widoczna jak w drugim starciu, była zauważalna. Damian Milewski wywierał ciągłą presję na swoim przeciwniku, zadawał większą ilość ciosów, stosował efektowne kombinacje, które skutecznie dochodziły do celu jak również skutecznie unikał ataków swojego przeciwnika. Należy również zauważyć, poza ciągłą aktywnością Damiana Milewskiego, sposób walki jego przeciwnika, który w drugiej i trzeciej rundzie przyjął postawę obronną wręcz pasywną i nie podejmował żadnych zarówno efektownych jak i efektywnych ataków.

Mając na uwadze powyższe, należy jednoznacznie stwierdzić, iż decyzja sędziowska jest krzywdząca dla Damiana Milewskiego, który na przestrzeni całej walki wykazał się większą aktywnością, skutecznością w zadawaniu ciosów oraz znacznie większą dominacją nad swoim przeciwnikiem. Z tych względów wnosimy jak w petitum.

Tomasz Drwal - Szkoła Walki Drwala