POTWIERDZONE! SOWIŃSKI ZAWALCZY Z AZHIEVEM NA KSW 24

Rozpoczynamy zapełnianie karty walk gali KSW24, która 28 września odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Na początek pełne zestawienie walki w kategorii piórkowej. W pojedynku, który na karcie walk widnieje jako drugi od końca zmierzą się ze sobą Anzor Azhiev i Artur Sowiński.

Dla dwudziestodwuletniego Czeczena będzie to czwarty pojedynek dla Federacji KSW. Notowany jako numer jeden w rankingu wagi piórkowej Azhiev na zawodowym ringu jeszcze nie przegrał. Na galach KSW pokonywał kolejno Cengiza Danę, Paula Reeda i Pavla Svobodę.

Podopieczny Piotra Jeleniewskiego z PJ Promotion Group nie odebrał telefonu, dlatego skontaktowaliśmy się z jego menadżerem i poprosiliśmy o komentarz: - Artur to solidny doświadczony zawodnik, walczył z Cengizem Daną i Paulem Reedem, podobnie jak Anzor. Jest przekrojowy, dynamiczny, potrafi być zaskakujący. Myślę, że będzie to pasjonujący pojedynek i widzowie zobaczą piękne MMA, świetny sportowy pojedynek, który będzie współgrał z mocną kartą walk nadchodzącej gali. To zestawienie będzie interesujące również dla ortodoksyjnych fanów tego sportu. Wszystkich serdecznie pozdrawiam w imieniu Anzora i do zobaczenia w Łodzi - powiedział Jeleniewski.

Dla Artura Sowińskiego konfrontacja z Azhievem będzie siódmą walką dla Federacji KSW i pierwszy pojedynkiem od pięciu lat w kategorii piórkowej. Ostatni raz popularny "Kornik" w wadze do -66kg walczył jeszcze za czasów amatorskich, czyli około pięciu lat temu. Sowiński podobnie jak jego najbliższy rywal również miał okazję krzyżować rękawice z Daną i Reedem, i podobnie jak Czeczen z oboma rywalami wygrał.
Do Sowińskiego udało się nam dodzwonić. Oto co usłyszeliśmy od podopiecznego Tomasza Brondera z Silesian Cage Club Katowice.

- Anzor to dobry zawodnik, dynamiczny z dobrymi zapasami. Jak każdy ma słabe strony o których mówić nie będę tylko pokaże je wszystkim 28 września. W tej chwili ważę 78 kilogramów i mam kilka kilogramów do zrzucenia, lecz dam radę, nie widzę innej opcji. Do walki przygotowywać się będę na pewno w Silesian Cage Club Katowice - mówi "Kornik".

Walka zapowiada się na prawdę ekscytująco. Na przeciw siebie stanie dwóch zawodników, których fani już dawno chcieli ze sobą skonfrontować. Kto wygra? Numer jeden rankingu wagi piórkowej Azhiev, czy schodzący kategorię niżej Sowiński? Dowiemy się już we wrześniu!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JUNIOREK
Data: 29-06-2013 10:48:30 
SUPER ZESTAWIENIE!!!
Moim zdaniem pomimo większego doświadczenia Kornika wygra Czeczen. W ogóle mam przeczucie że przejście do niższej kategorii dla Artura to zły ruch.
Ale walki już nie mogę się doczekać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.