MŚ W KARATE SHOTOKAN ZAKOŃCZONE

Zakończyły się XV Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan FSKA w Żukowie (XV FSKA Karate Shotokan World Championship Żukowo 2013). W niedzielę o medale walczyli zawodnicy i zawodniczki powyżej 16 roku życia. Na deser pozostawiono finały kumite karateków z najwyższymi stopniami oraz dekoracje najlepszych w tych kategoriach.

Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: KATA i KUMITE. Mistrzostwa miały formę rywalizacji klubowej. Oprócz Polaków i Rosjan, goszczono w Żukowie miedzy innymi przedstawicieli Armenii, Azerbejdżanu, Czech, Finlandii, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Pakistanu, Norwegii, Portugalii, RPA, Ukrainy, Indii.

Wśród honorowych gości mistrzostw znaleźli się m.in.:

  • Kenneth Funakoshi - Założyciel Federacji FSKA
  • Andrzej Zarzycki - Prekursor FSKA oraz SHOTOKAN KARATE w Polsce
  • Mirosław Adamowski - Prezes najstarszego klubu karate w Polsce - Gdański Klub Karate Do.

Punktem kulminacyjnym poza Mistrzostwami i egzaminami na stopnie Dan było seminarium z Kennethem Funakoshim (10 dan) , założycielem federacji FSKA.

Mistrz Keneth Funakoshi nadał burmistrzowi Honorowy Czarny Pas za wzorową organizację imprezy. Drugim takim wyróżnieniem może szczycić się Minister Sportu Joanna Mucha.

Mistrz Keneth Funakoshi, Prezydent Światowej Federacji Shotokan Karate Asociation kończąc swoją wizytę i pracę przy zawodach, ocenił poziom imprezy i jej organizację w najwyższych notach. W swoim końcowym przemówieniu nadał "Honorowy czarny pas" dla Jerzego Żurawicza, burmistrza Żukowa. To niezwykłe wyróżnienie zostało nadane włodarzowi Żukowa za piękną inaugurację mistrzostw, ponadto za wzorowe zorganizowanie imprezy, świetne zaplecze medyczne, warunki dla sportowców na światowym poziomie i uhonorowanie wszystkich krajów biorących udział w światowych mistrzostwach przez udekorowanie miasta barwami całej osiemnastki.

Drugim Honorowym Czarnym Pasem może szczycić się Minister Sportu Joanna Mucha, która objęła patronat nad żukowską imprezą i, jak sama przyznała - była zaangażowana w Karate Shotokan - dyscyplinę, która jest czymś więcej niż tylko sportem - jest filozofią.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.