CZTERY ZŁOTE MEDALE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W BRAZYLII

Znamy już rezultaty wszystkich walk polskich zawodniczek i zawodników na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu Low Kick oraz K-1 Rules rozgrywanych w brazylijskim Sao Paulo. Polacy przywiozą do kraju 4złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe.

W dzisiejszych zmaganiach znakomicie walczyły nasze Panie, bowiem wszystkie wygrały swoje walki i zdobyły dla Polski złoto. Serię rozpoczęła  Paulina Bieć (kategoria +70 kg), która w K-1 pokonała Rosjankę Ekaterinę Zjablikową.  Kolejne złote medale nasze wojowniczki zdobywały w formule Low Kick. Sandra Drabik (kategoria 52 kg) wygrała z Turczynką Sedą Eroglu,  Kinga Siwa (kategoria 60 kg) wygrała z Rosjanką Fatimą Bokową, a  Róża Gumienna (kategoria 65 kg) rozprawiła się z Francuską Cindy Perros.

- Walki zostały przyspieszone, co wyprowadziło mnie odrobinę z równowagi i ciężko było mi realizować zaplanowaną z trenerem Tomaszem Skrzypkiem taktykę - mówi Róża Gumienna z Figtera Wrocław o swym pojedynku finałowym. - W walkę wkradło się przez to wiele chaosu, ale udało mi się ją wygrać. Teraz bardzo się cieszę, bo tytuł Mistrzyni Świata 2013 należy do mnie.

Słabiej wypadli w walkach finałowych panowie, którzy do kraju wrócą ze srebrnymi medalami. W K-1 Dawid Kasperski (kategoria 86 kg) uległ Rosjaninowi Sulejmanowi Magomedowowi, a w formule Low Kick Michał Mączka (kategoria 81 kg) przegrał z pochodzącym z Maurytiusa Veejaye Agathe.