CORAZ BLIŻEJ WALKI KOWALIEW VS SILLAKH

Wszystko wskazuje na to, że Siergiej Kowaliew (22-0, 20 KO), w swojej pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu federacji WBO w wadze półciężkiej, podejmie Ismaila Sillakha (21-1, 17 KO).

Dan Rafael - znany i ceniony ekspert bokserski, napisał na swoim blogu, że Kathy Duva, szefowa grupy Main Events promującej m.in. Rosjanina, spotkała się w ubiegłą sobotę - przy okazji wydarzenia, jakim był pojedynek Timothy Bradleya z Juanem Manualem Marquezem - z przedstawicielami stacji HBO i uzgadniała z nimi szczegóły organizacyjne. Jak twierdzi dziennikarz, Duva zapewniła, że bardzo niewiele brakuje do sfinalizowania tej walki. Zawodnicy, mają skrzyżować rękawice 30. listopada w Quebecu, w Kanadzie.

Kowaliew, w swoim ostatnim występie, 8. sierpnia na gali w Cardiff, potrzebował zaledwie czterech rund na zdemolowanie ówczesnego mistrza - Nathana Cleverly'ego. Natomiast Ukrainiec, jeszcze niedawno był uznawany za bardzo obiecującego prospekta w dywizji light heavyweight, lecz jego drogę na szczyt znacznie spowolniła niespodzewana porażka przez techniczny nokaut z Denisem Graczewem, w kwietniu 2012 roku. Sillakh, od tego czasu wygrał cztery kolejne pojedynki z rzędu, w tym trzy przed czasem, i stara się udowodnić, że konfrontacja z Rosjaninem była jedynie wypadkiem przy pracy. Zobaczymy jak tym razem poradzi on sobie, z tak mocno bijącym rywalem, jakim jest Kowaliew.

Głównym wydarzeniem wieczoru, będzie potyczka pomiędzy championem WBC - Adonisem Stevensonem (22-1, 19 KO) a Tonym Bellewem (20-1-1, 12 KO). Prawdopodobnie, jeżeli Adonis upora się z Brytyjczykiem, a Kowaliew z Sillakhem, to w 2014 roku zobaczymy walkę unifikacyjną między tymi dwoma ekscytującymi puncherami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.