GEORGES ST. PIERRE ZWAKOWAŁ PAS

Łukasz Lubański, Informacja własna

2013-12-14

Legendarny Georges St. Pierre (25-2), podczas wczorajszej konferencji prasowej w Montrealu, ogłosił, że zrzeka się mistrzowskiego pasa UFC w dywizji półśredniej. Champion dzierżył tytuł nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy podczas UFC 83 pokonał przez techniczny nokaut Matta Serrę. Od tego czasu, bronił go skutecznie aż dziewięć razy - po raz ostatni miesiąc temu, z Johnym Hendricksem (15-2).

"Rush", taką decyzją zapewne sprawił duży zawód swojemu pracodawcy. Bowiem Dana White, zarówno ze względu sportowego jak i  przede wszystkim ekonomicznego, bardzo liczył na rewanż Kanadyjczyka z "Bigg Riggiem". Jednak fanów GSP, powinien ucieszyć fakt, że mistrz oficjalnie nie obwieścił zakończenia kariery, o czym w ostatnim czasie spekulowano w mediach.

- Pewnego dnia może wrócę, ale teraz potrzebuję przerwy. Nie chcę jednak, by ktoś na mnie czekał - poinformował St. Pierre.

Wobec takiego obrotu spraw, o zwakowany pas wagi półśredniej, zmierzą się ze sobą Johny Hendricks i Robbie Lawler (22-9). Pojedynek będzie ukoronowaniem gali UFC 171, zaplanowanej na 15. marca w Dallas.