KSW 27: CHALIDOW I PUDZIAN W KLATCE

Zapowiadana już wcześniej przez właścicieli federacji KSW rewolucja stanie się faktem. 17 maja w Ergo Arena Gdańsk/Sopot pojawią się na pewno Mamed Chalidow, Mariusz Pudzianowski, mistrz Asłambek Saidow i wielu innych, ale najważniejsze jest to, że wojownicy po raz pierwszy w historii federacji zawalczą nie w ringu, a w klatce. KSW27 "Cage Time" potwierdzone!

"Dodatkowym smaczkiem majowego widowiska będzie fakt, że… na gali KSW27 zobaczymy nową arenę walki współczesnych gladiatorów w postaci okrągłej klatki, która podobnie jak dotychczas ring będzie charakterystycznym elementem widowiska organizowanego przez Federację KSW!" - taka informacja pojawiła się dziś w oficjalnej zapowiedzi organizatorów. Rozpoczyna się więc zupełnie nowy rozdział w historii Konfrontacji Sztuk Walki.

Klatka będzie największą nowością, ale o tytuł największej gwiazdy będą rywalizować zawodnicy, których udział został już potwierdzony. Największe emocje będą oczywiście towarzyszyć walce Mameda Chalidowa, który na pewno pojawi się na gali.

"Czeczen z polskim paszportem powraca na ring po wygranej z Japończykiem Ryutą Sakuraiem. Chalidowa na gali KSW27 zobaczymy w klatce jako ostatniego. Z kim skrzyżuje rękawice najlepszy europejski zawodnik wagi średniej? Dowiemy się już niebawem, bo trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi rywalami" - zakomunikowali organizatorowie.

Drugą walką wieczoru będzie pojedynek z udziałem Mariusza Pudzianowskiego. "Pudzian" w wywiadzie po gali KSW25 wyznał, że chciałby walczyć z pogromcą Kamila Walusia, z Anglikiem Oli Thompsonem. Właściciele Federacji KSW zatem postanowili iść w myśl zasady "mówisz i masz" i zakontraktowali dla Pudzianowskiego wojownika z Wielkiej Brytanii.

Majowa gala KSW27 w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot przyniesie również wszystkim sympatykom MMA dwa pojedynki, których stawką będą pasy mistrzowskiej Federacji KSW. W pierwszym z nich niepokonany od dziewięciu walk na galach KSW Asłambek Saidow zmierzy się w rewanżowej walce z Borysem Mańkowskim. Obaj zawodnicy walczyli ze sobą w 2012 roku. Wtedy lepszym okazał się Saidow, zaś Mańkowski odniósł poważną kontuzję nogi, która na kilka miesięcy wyeliminowała go ze startów.

W drugiej walce o pas zobaczymy konfrontację kobiet. Niepokonana na zawodowstwie Karolina Kowalkiewicz skrzyżuje rękawice z Jasminką Cive. Łodzianka z Gracie Barra już kilka miesięcy temu miała stanąć oko w oko z Austriaczką, lecz do pojedynku nie doszło ponieważ Cive na kilka tygodni przed pojedynkiem nabawiła się kontuzji.

Poza nimi na gali "Cage Time" zmierzą się też Piotr Sturs z Abu Azaitarem, potwierdzone zostało też uczestnictwo Amerykanina Virgila Zwickera, który na gali KSW zadebiutował w 2013 roku w bardzo efektowny, bo nokautującym rywala stylu.

Bilety na galę w sprzedaży od poniedziałku 17 lutego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.