MACHIDA NOWYM RYWALEM WEIDMANA

W związku z zakazem na stosowanie kuracji testosteronowej (TRT), wydanym przez komisję NSAC w stanie Nevada, Vitor Belfort (24-10) postanowił zrezygnować z pojedynku z Chrisem Weidmanem (11-0), którego stawką miał być należący do Amerykanina pas mistrzowski UFC w dywizji średniej.

- Chciałbym przeprosić swoich kibiców, którzy czują się zawiedzeni wiadomością o odwołaniu mojej walki z Weidmanem. Jak wszyscy wiecie, dotychczas poddawałem się legalnej terapii, która została zaakceptowana przez wszelkie komisje. Od czwartku, komisja w stanie Nevada zakazała stosowania TRT. Szanuję zasady komisji, jednak moje ciało nie będzie mieć wystarczającej ilości czasu na odpowiednią aklimatyzację. Jestem przygotowany do pojedynku o mistrzowski pas, bez stosowania kuracji. Nie mogę się doczekać rywalizacji według nowych przepisów. Pragnę podziękować moim fanom, UFC oraz wszystkim komisjom, za okazane mi wsparcie. Wrócę silniejszy niż kiedykolwiek! Czekam na zwycięzcę - napisał Belfort na swoim Twitterze. 

"Phenoma" zastąpi jego rodak - Lyoto Machida (21-4), były champion UFC w wadze półciężkiej. "Dragon" po zejściu do kategorii średniej stoczył dwie potyczki. Najpierw - 26. października ubiegłego roku - wysokim kopnięciem na głowę znokautował Marka Munoza, a dwa tygodnie temu pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Gegarda Mousasiego.

Pojedynek Weidmana z Machidą, będzie głównym wydarzeniem wieczoru podczas gali UFC 173, która 24. maja zawita do MGM Grand Arena w Las Vegas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.