XX MP SANDA I QUIGDA

Już w najbliższy weekend 12 i 13 kwietnia odbędą się jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda, organizowane przez Polski Związek Wushu. Rywalizacja klubów z całej Polski w Ząbkach trwać będzie dwa dni na obiektach hali Sportowej Gimnazjum Nr 2 przy ulicy Stefana Batorego 37 w Ząbkach k. Warszawy. Swój udział zapowiedziało blisko 30 klubów z całej Polski i ponad 120 zawodników jacy zgłosili się do tej pory. To na pewno nie koniec. Polski Związek Wushu nie zamyka listy zgłoszeń do dnia zawodów i zachęca do udziału wszystkie kluby, jakie chciałyby spróbować swoich sił w formule Sanda i juniorów w Qingda. To rodzi więcej pracy organizacyjnej, ale ma swój cel - popularyzację dyscypliny, która jest akredytowana przy MKOL i ma wszelkie dane by w przyszłości znaleźć się w tym elitarnym gronie. Nie może tam zabraknąć Polski i polskich zawodników. Mistrzostwa są także eliminacjami do majowych Mistrzostw Europy w Bukareszcie w Rumunii.

Mistrzostwa Polski w Ząbkach, to największa krajowa impreza tej formuły walki i jak zaznacza prezes związku Dariusz Piwowarski: "chcemy włączyć do współpracy jak najszerszą grupę klubów, trenerów i zawodników. Mistrzostwa Polski będą takim pierwszym testem z udziałem nowych klubów jakie przystąpiły do Związku. Oczywiście, najważniejsze są dla nas kluby, które są od zawsze w Wushu i są podwaliną naszego Związku. Jednak chcemy rozszerzyć i budować nową jakość. Zawody będą okazją do wymiany doświadczeń, ujednolicenia szkolenia pod kątem formuły Sanda, by nawiązać rywalizację z Europą czy wiodącymi krajami na świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkie kluby z szeroko rozumianej grupy Sztuk Walki i to nie tylko te, które są już od wielu lat w Związku. One także potrzebują nowych wyzwań. Dzięki temu poziom sportowy w Ząbkach już powinien się podnieść znacząco. Bardzo na to liczymy".

Warto przy okazji tej wypowiedzi nadmienić, iż zaproszenie oraz formularze Qingda i Sanda, zostały przedłużone i są aktualne do soboty włącznie.

Program zawodów jest bogaty i zaczynie się od piątkowej rejestracji, ważenia i badań lekarskich. W sobotę 12-go kwietnia, od godziny 10.00 rozpocznie się rywalizacja dzieci, juniorów i seniorów. O godzinie 19.00 zaplanowano kilka finałowych walk, oraz kilku atrakcyjnych dodatkowych pojedynków z udziałem znanych zawodników. Nie zabraknie także gości honorowych i sławnych sportowych osobowości.

W niedzielę 13-go kwietnia, od godziny 10.00 nastąpi dokończenie większości finałów i dekoracja zwycięzców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków walk Sanda, Sztuk i Sportów Walki do hali przy ulicy Batorego 37 w Ząbkach, na emocjonujące starcia i wspaniałe sportowe wydarzenie!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.