DWA STARCIA DODANE DO UFC 176

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2014-05-08

Dwa starcia dopisane zostały do gali UFC 176, która odbędzie się drugiego sierpnia. W walce wieczoru tej gali zobaczymy drugie starcie pomiędzy Jose Aldo, a Chadem Mendesem, będzie to kolejna walka w obronie pasa Brazylijczyka.

Jussier da Silva vs Zach Makovsky - Brazylijczyk w UFC posiada rekord [2-2] więc nie jest za ciekawie. Ta walka dla niego będzie bardzo ważna, ponieważ więcej porażek niż wygranych może definitywnie wyautować go z UFC. Ostatnią walkę Silva stoczył w tym roku wygrywając już w pierwszej rundzie przez poddanie z Scottem Jorgensenem. Makovsky w UFC stoczył już dwie walki, które wygrał na punkty ze Scottem Jorgensenem, z którym jego najbliższy rywal wygrał przed czasem, oraz z Joshem Sampo.

Shayna Baszler vs Bethe Correia - Do ciekawego pojedynku dojdzie właśnie na gali UFC 176. Shayna, która nie wychodzi do walk często, najwyżej dwa trzy razy w roku, wróci do oktagonu po porażce z Alexis Davis, z którą przegrała przez techniczne poddanie w trzeciej rundzie na gali Invicta FC 4. Przed porażką Baszler wygrała z Sarah D'Aleio i dała dobrą walkę z Sarą McMann, z którą przegrała na punkty na gali Invicta. Dla zawodniczki z Brazylii będzie to druga walka w tym roku. W pierwszej na punkty wygrała z Jessamyn Duke na numerowanej gali UFC 172. W debiucie Bethe w zeszłym roku także na punkty wygrała z doświadczoną Julie Kedzie.