OSIEM NOWYCH POJEDYNKÓW NA GALACH UFC

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2014-05-12

Kolejne zestawienia zostały dopisane do gal UFC. Kilka zestawień prezentuje się bardzo obiecująco, co powinno ucieszyć kibiców największej organizacji MMA na świecie.

Anthony Perosh vs Giane Villant (UFC Fight Night - Te Huna vs Marquardt) - Perosh wystąpi kolejny raz na gali UFC, tym razem u siebie w Nowej Zeladnii. Będzie to dla niego ważny pojedynek przed własną publicznością, drugą sprawą jest to, że powraca po przegranej na punkty z Ryanem Baderem. 42. letni Anthony w zeszłym roku stoczył jeden pojedynek, wygrywając spektakularnym nokautem na UFC 163 z Vinny'ym Magalharaesą. Zawodnik z Nowej Zelandii ttym zwycięstwem wyeliminował Brazylijczyka z UFC. Vilante po odejściu do UFC stoczył trzy walki, jego rekord nie wygląda w tej federacji imponująco, bo jedna wygrana i dwie porażki. W debiucie przegrał na punkty z Ovince St. Preuxem następnie wygrana przed czasem z Cody Donovanem, a na koniec przegrana w tym roku na punkty z Fabio Maldonado.

Vik Grujic vs Chris Indich (UFC Fight Night - Te Huna vs Marquardt) - Vik po wygranej na punkty w zeszłym roku z Danielem Wayem na gali AFC 5 przeszedł do UFC. W debiucie przegrał z Nordine Talebem na punkty. Jego rywal Chris po przegranej w 2012 roku z Benem Kelleherem odniósł trzy wygrane z rzędu, wszystkie przed czasem. W debiucie w UFC niestety przegrał.

Richie Vaculik vs Jon delos Reyes (UFC Fight Night - Te Huna vs Marquardt) - Jon jest znany ze startów w PXC, gdzie odnosił największe sukcesy. Od 2010 roku aż do bieżącego był niepokonany, wygrywając cztery walki przed czasem. W debiucie zawalczył z Dustinem Kimurą, który poddał go już w pierwszej rundzie. Richie także od 2010 roku ,aż do teraz był nie pokonany. Jego porażka w 2010 była z rąk Gustavo Falcirolim, po 5. rundowej walce na gali CFC 12. Następnie Vaculik stoczył pięć walk wygrał wszystkie przed czasem głównie przez poddania. Bił się głównie w Nowej Zelandii. Zaś w debiucie na UFC przegrał w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut z niepokonanym Justinem Scogginsem.

Mike Rhodes vs Robert Whittaker (UFC Fight Night - Te Huna vs Marquardt) - Dla Roberta będzie to ważny pojedynek, bo swoje ostatnie dwie walki przegrał z Stephenem Thompsonem i Curtem McGee. Przedtem Whittaker wygrał dwie walki dla UFC z Coltonem Smithem przed czasem na gali UFC 130 i na punkty z Bradem Scottem na gali UFC on Fox 6. Ważny pojedynek na pewno, ponieważ może dla wielu Australijczyk walczyć za słabo jak na ten poziom i to może być decydujący pojedynek, który zdecyduje czy Robert zostanie. Jego rywalem będzie zawodnik RFA Mike Rhodes, który po dwóch wygranych przeszedł do UFC. Wygrał z Benjaminem Smithem przed czasem oraz zwyciężył po pięciu rundach z Alanem Joubanem na RFA 10. W debiucie przegrał na punkty z George Sulivanem na gali UFC on Fox 10.

Alexis Dufresne vs Sarah Moras (UFC - The Ultimate Fighter 19 Finale) - Dojdzie do debiutu nowych pań w UFC. Moras powraca po dwóch latach od startów. Przedtem walczyła w 2012 roku aż trzy razy, z czego wygrała dwie walki przed czasem i jedną przegrała na punkty z Raquel Pennington na gali Invicta 2. Alexis jest niepokonana. Karierę zaczęła w 2012 roku, przez ten czas stoczyła pięć walk, wszystkie wygrała przed czasem, najczęściej przez techniczny nokaut. Dufresne walczyła głównie na gali Gladiator Challenge i Xplode Fight Series.

Derrick Lewis vs Carlos Augusto Filho (UFC - The Ultimate Fighter 19 Finale) - Amerykanin po pięciu wygranych z rzędu, w tym przed czasem z Jaredem Rosholtem znanego z walki w tym roku z Danielem Omielańczukiem, przeszedł do UFC. Jego debiut trwał krótko, wygrał przez techniczny nokaut z Jackiem Mayem. Lewis jest także znany ze startów na gali LFC, na której regularnie wygrywał i  organizatorzy byli zachwyceni tym zawodnikiem. Carlos nareszcie doczeka się debiutu w UFC. Miał wystąpić już jakiś czas temu, ale zawsze były problemy, teraz ma ich nie być. Brazylijczyk powraca po dwóch latach, w ostatniej walce wygrał na punkty z Virgilem Zwickerem na gali StrikeForce. Augusto często się nie bije, jednak dla jego fanów dużym plusem jest to, że jego pojedynki zawsze przynoszą dużo emocji.

Dustin Ortiz vs Justin Scoggins (UFC - The Ultimate Fighter 19 Finale) - Dustin w zeszłym roku w UFC zadebiutował wygrywając przed czasem z Jose Marią Tome. Następnie stoczył dwie walki w tym roku, w których wychodził po równi. Przegrana na punkty z Johnem Moragą wywołała zadziwienie, że tak dobrze Dustin pokazał się z tak dobrym rywalem. Potem nastąpiła wygrana z Rayem Borgiem na UFC on Fox 11 z Rayem Borgiem. Justin jest niepokonany w MMA, stoczył już w UFC dwie walki, które wygrał, jedną przed czasem z Richie Vaculikiem, a potem zwycięstwo na punkty z Willem Campuzano.

Jim Alers vs Lucas Martins (UFC Fight Night - Cerrone vs Miller) - Lucas w UFC stoczył już trzy walki, wszystkie w zeszłym roku. Na pewno może je zaliczyć do udanych, bo dwie wygrał przed czasem z Jeremym Larsenem i Ramiro Hernandezem. W debiucie zaś zaliczył porażkę już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut, z mocno bijącym Edsonem Barbozą. Alers jest niepokonany od 2011 roku, przez ten czas stoczył dziewięć walk. Większość pojedynków stoczył dla organizacji Cage Warriors, gdzie tylko z Martinem Svenssonem wygrał na punkty, pozostałe walki wygrał przed czasem, głównie przez poddania. W debiucie w tym roku wgrał na punkty z Alanem Omerem.