MOJE TYPY PRZED UFC FIGHT NIGHT BERLIN

Do gali UFC w Niemczech z naszymi rodakami Krzysztofem Jotko i Pawłem Pawlakiem niespełna parę dni. Chciałbym przedstawić wam opisy do każdego pojedynku oraz moje typy dotyczące wszystkich pojedynków, które zobaczymy już w tą sobotę.

Viktor Pesta vs Ruslan Magomedov - Będzie to pojedynek pomiędzy dwoma debiutantami w UFC. Po jednej stronie Czech, który jest niepokonany w swojej karierze zawodowej, ale nie walczył z nikim poważnym, poza dwoma zawodnikami, którzy z walki na walkę pokazują się coraz lepiej. Chodzi oczywiście o Yosefa Aliego Mohammada i Christiana Coombo. Po drugiej stronie mamy Rosjanina, który walczył z takimi zawodnikami jak Tim Sylvia, Mike Hayes czy Ricco Rodriguez, wygrywał z nimi na punkty, jednak walki nie należały do bardzo ciekawych.
Mój typ na ten pojedynek to: Ruslan Magomedov na punkty.

Andy Ogle vs Maximo Blanco - Będzie to bardzo ważny pojedynek dla obu, ponieważ większość swoich walk w UFC przegrywają. Anglik ma na koncie trzy porażki, w tym jedną z Cole Millerem, po kontrowersyjnej decyzji. Posiada także  wygraną na punkty z Joshem Grispim. Maximo ma także trzy porażki na koncie, w tym dwie na punkty i jedną przez DQ w walce z Akirą Corassanim. Jedyną wygraną zaliczył pokonując Sama Sicilie na punkty.
Mój typ na ten pojedynek to: Andy Ogle na punkty.

Petter Sobotta vs Paweł Pawlak - Pierwszy pojedynek Polaka na gali w Niemczech. Paweł Pawlak po dziesięciu wygranych, w tym aż dziewięciu przed czasem, dostał szansę i wystąpi w najlepszej federacji na świecie. Sobotta, który powróci do UFC od tamtego czasu stoczył sześć pojedynków, z czego pięć wygrał, wszystkie przez poddania. Peter to świetny zawodnik wagi półśredniej w Niemczech, posiadający duże umiejętności parterowe. Chciałbym, aby po tym pojedynku ręce do góry podniósł Paweł, jednak trzeba uczciwie przyznać, że to walczący u siebie gospodarz będzie faworytem walki.
Mój typ na ten pojedynek to: Petter Sobotta poddanie 1/2 runda.

Iuri Alcantara vs Vaughan Lee - Kolejny ciekawy pojedynek na gali w Berlinie. Swoje drugie walki w tym roku stoczy Brazylijczyk i Anglik. Alcantara większość pojedynków kończy wygrywając na punkty. Ma na koncie walki z Urijahem Faberem i Wilsonem Reisem. Z tym pierwszym znakomitym zawodnikiem przegrał po decyzji sędziów, zaś z tym drugim wygrał na punkty. Lee posiada rekord w UFC 3 wygrane i 3 porażki. Wygrywał z zawodnikami, którzy na pewno nie mierzą się z tymi, co zawalczył Brazylijczyk. Vaughan swoje pojedynki przegrywał przed czasem przez poddania i raz na punkty z Chrisem Cariaso.
Mój typ na ten pojedynek to: Iuri Alcantara na punkty.

Magnus Cedenblad vs Krzysztof Jotko - Drugi pojedynek naszego rodaka na gali. Jestem całym sercem za naszym zawodnikiem, jednak jeżeli bym obstawiał pieniądze, to niestety na Szweda. To zawodnik z dobrym zasięgiem jak i umiejętnościami parterowymi, które wykazał w walce z Jaredem Hammanem oraz w walkach, które toczył przed UFC. Moim zdaniem po stronie Polaka będzie zaskakująca stójka, jednak Szwed nie będzie łatwy do trafienia i będzie kontrolował walkę z pleców. Potrafi też znakomicie klinczować, gdy tylko przyjdzie taka potrzeba. Chciałbym, aby to się nie sprawdziło, jednak moim zdaniem Szwed zostanie zwycięzcą.
Mój typ na ten pojedynek to: Magnus Cedenblad poddanie 2/3 runda.

Nick Hein vs Drew Dober - Pojedynek zakontraktowany w wadze lekkiej. Nick po pierwszej porażce w swojej karierze zaliczył pięć wygranych z rzędu i pomiędzy tymi pojedynkami jedną walkę, którą zmieniono na nieodbytą. Większość tych walk Niemiec kończył na punkty. Drew to zawodnik o umiejętnościach parterowych, większość walk kończy na ziemi poddając rywali. Dober debiutował w UFC w zeszłym roku, wtedy przegrał na punkty z Seanem Spencerem.
Mój typ na ten pojedynek to: Drew Dober na punkty.

Tom Niinimaki vs Niklas Backstrom - Fin po wielkiej serii został zakontraktowany do UFC. Zachwycił wygrywając po decyzji sędziów z zawodnikiem, który stoczył dużo walk na UFC, chodzi o Raniego Yahye. Szwed to niepokonany, młody, mocno bijący zawodnik. Pokazał co umie w walce z Maxem Cogą, kiedy znokautował Niemca, czy kiedy wypunktował dużo bardziej doświadczonego Sergeja Grecicho.
Mój typ na ten pojedynek to: Niklas Backstrom TKO 2 runda

Luke Barnatt vs Sean Strickland - W klatce spotkają się dwaj niepokonani zawodnicy z kategorii średniej. Sean jest po wspaniałym debiucie w UFC, gdzie szybko poddał Bubbe McDaniela. Strickland to zawodnik KOTC, posiadał tam pas mistrzowski. Anglik w UFC stoczył trzy pojedynki, dwa zakończył przed czasem. Z walki na walkę pokazuje się co raz lepiej, ale moim zdaniem nie będzie to wystarczające na zaskakującego formą Seana.
Mój typ na ten pojedynek to: Sean Strickland TKO 2/ 3 runda.

Francis Carmont vs C.B Dollaway - Do ciekawego pojedynku dojdzie ponownie w wadze średniej, tym razem spotkają się utalentowany Francuz z Amerykaninem, który ostatnią walką pokazał, że ma mocny cios i może jeszcze powalczyć w UFC. Francis sześć walk w UFC wygrał, większość przez decyzje, zaś ostatnią walkę w UFC przegrał na punkty, po dobrej walce z Ronaldo Souzą. Dollaway poza wspomnianym nokautem miał też porażkę na punkty z Timem Boetschem oraz dwie wygrane na punkty.
Mój typ na ten pojedynek to: Francis Carmont na punkty.

Mark Munoz vs Gegard Mousasi - Amerykanin powraca po szybkiej porażce w pierwszej rundzie przez nokaut z Lyto Machidą. Wcześniej wygrał na punkty z Timem Boetschem i przegrał przed czasem z mistrzem wagi średniej Chrisem Weidmanem. Holender po przejściu do UFC stoczył dwa pojedynki, pierwszy wygrał na punkty z Ilirm Latifim, a kolejny przegrał decyzją sędziów po 5-rundowej walce z Lyto Machidą.
Mój typ na ten pojedynek to: Gegard Mousasi TKO 2/3 runda

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Mieszkaniec Giżycka, redaktor oraz fan MMA, boksu i K-1 od pięciu lat. Jego ulubione federacje to KSW, CWFC i UFC, a idole Fedor Emelianenko, Michał Materla oraz Borys Mańkowski.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.