WYNIKI UFC FIGHT NIGHT 42

Prezentujemy wyniki gali UFC Fight Night: Henderson vs Khabilov, która z soboty na niedzielę odbyła się w Albuquerque. W jedynym pojedynku w Fight Passie Patrick Cummins zdominował swojego przeciwnika Rogera Narvaeze sprowadzając go do parteru i tam kontrolując cały pojedynek do czasu, kiedy w drugiej rundzie uderzeniami skończył rywala.
Pierwszym pojedynkiem otwierając walki w FOX Sports 1 zaliczył powracający po pierwszej porażce w karierze Jon Tuck. Jon dominował, ale miał także momenty, gdzie był zagrożony. Jednak w trzeciej rundzie wszedł za plecy rywala i zaczął uderzać piętą w wątrobę. Zaskoczenie było duże, bo po tych uderzeniach Jake Lindsey odklepał.

Scott Jorgensen udanie powrócił po trzech porażkach z rzędu. Amerykanin wiedział, że jest to dla niego bardzo ważny pojedynek, bo jeżeli przegra może zostać zwolniony z UFC. Pierwsza runda to obalenia Scotta i kontrola. W drugiej było ciekawie, ponieważ Danny Martinez przejął inicjatywę i to on zaczął dominować po potężnym lewym sierpowym. Jorgensen przetrwał nawałnice i jeszcze obalił przeciwnika. Trzecia runda to całe pięć minut walka pod dyktando Scotta.

Lance Benoist po słabej walce zaliczył wygraną, po wcześniejszych dwóch porażkach w UFC. Po pierwszej rundzie obaj fighterzy byli zmęczeni. Stójka była przez pewien czas dla Benoista, jednak z upływem czasu Bobby Voelker pokazywał się w tym elemencie z lepszej strony. Większe znaczenie miał jednak parter, gdzie Lance częściej obalał.

Sergio Pettis zaliczył wygraną na punkty po zachowawczej walce w stójce. Cała walka odbyła się właśnie w tej płaszczyźnie, gdzie Pettis częściej trafiał. Pojedynek nie należał do emocjonujących.

Brian Caraway w pierwszej rundzie dążył do obaleń i pozycji, która umożliwiłaby mu technikę kończącą. W drugiej się udało i duszeniem zza pleców poddał Ericka Pereza.

Na tą walkę my Polacy czekaliśmy najbardziej, bo swój trzeci pojedynek w UFC zaliczył Piotr Hallmann. To Piotrek w całym pojedynku częściej szedł do przodu i trafiał. Lepiej też spisywał się w parterze, obalał rywala i to przyniosło mu zwycięstwo, ponieważ w trzeciej rundzie poddał duszeniem zza pleców Edwardsa. Tym samym Piotrek dostał bonus za występ wieczoru i się wzbogacił o 50 tys. dolarów.

John Dodson punktował przez całą walkę Josha Morge swoim boksem i bronił prób obaleń Amerykanina. W przerwie między drugą, a trzecią rundą sędzia Mario Yamasakiemu przerwał starcie, ponieważ Morga jak się okazało miał złamany nos.

Kontrowersyjną decyzją sędziów zakończyła się walka, w której Diego Sanchez pokonał na punkty niejednogłośną decyzją Rossa Pearsona. Przegrany nawet w statystykach ciosów górował, jednak sędziowie widzieli coś innego.

Ruslam Khabilov do czasu porażki obalał rywala i to on wygrywał pojedynek. Jednak w czwartej rundzie został czysto trafiony po czym osunął się na matę. Benson Henderson to wykorzystał wchodząc mu zza plecy i poddając Rosjanina.

Walka wieczoru:
155 lbs: Benson Henderson pok. Rustama Khabilova przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 4
Główna karta:
155 lbs: Diego Sanchez pok. Rossa Pearsona przez niejednogłośną decyzję (30-27, 27-30, 29-28)
125 lbs: John Dodson pok. Johna Moragę przez TKO (interwencja lekarza), runda 2
155 lbs: Rafael dos Anjos pok. Jasona Higha przez TKO (uderzenia), runda 2
155 lbs: Piotr Hallmann pok. Yvesa Edwardsa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3
135 lbs: Bryan Caraway pok. Erika Pereza przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2
Walki w FOX Sports 1:
135 lbs: Sergio Pettis pok. Yaotzina Mezę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)
170 lbs: Lance Benoist pok. Bobby’ego Voelkera przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27)
125 lbs: Scott Jorgensen pok. Danny’ego Martineza przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27)
155 lbs: Jon Tuck pok. Jake’a Lindseya przez poddanie (uderzenia piętą na wątrobę), runda 3
Walki w UFC Fight Pass:
205 lbs: Patrick Cummins pok. Rogera Narvaeza przez TKO (uderzenia), runda 2

Bonusy po UFC Fight Night: Henderson vs. Khabilov:

  • Walka wieczoru: Scott Jorgensen vs. Danny Martinez
  • Występ wieczoru: Benson Henderson
  • Występ wieczoru: Piotr Hallman.
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.