WYNIKI UFC 174

Z soboty na niedzielę odbyła się gala UFC 174, która przyniosła nam wiele emocji. Jason Saggo przez całą rundę obalał Josha Shockleya i dwadzieścia sekund przed końcem pierwszej rundy Saggo zdobył dosiad, a następnie plecy zasypał ciosami Shockleya wtedy już sędzia musiał przerwać, ponieważ rywal nie bronił się już wcale.

Michinori Tanaka pewnie wypunktował Rolanda Delorme pracując z góry przez trzy rundy, notorycznie używając łokci oraz bezpośrednich ciosów. Tae Hyun Bang zaskoczył, po dwóch dość wyrównanych rundach nadeszła ostatnia i wtedy Hyun poszedł na całość. Po prawym, który idealnie wszedł, Kajan Johnson padł na deski było wtedy po wszystkim. Yves Jabouin po obaleniach wygrał przez decyzję sędziów z Mike'em Eastonem. W trzeciej rundzie Mike był już wyczerpany kondycyjnie i to wykorzystał Jabouin. Kiichi Kunimoto po walce w stójce z Danielem Sarafianem, gdzie na początku dostał dwa mocne ciosy, podszedł do siatki, z której dobrze pracując sprowadził Brazylijczyka do parteru. Z dołu Japończyk szybko zagroził Danielowi wchodząc mu za plecy i poddając swojego przeciwnika. Valerie Letourneau po bardzo nudnym pojedynku wygrała na punkty z Elizabeth Phillips. Cały pojedynek był bardzo chaotyczny, wymiany ciosów lepiej wychodziły Valeri, która dzięki temu wygrała decyzją sędziów. W walce Ryana Jimmo z Ovincem St. Preuxem, takiego zakończenia nikt się nie spodziewał. W drugiej rundzie w parterze Amerykanin poszedł po kimurę, następnie Ryan zaczął krzyczeć z bólu, najprawdopodobniej spowodowany złamaniem ręki. Sędzia oczywiście przerwał ten pojedynek. Andrei Arlovski po kontrowersyjnej decyzji sędziów wygrał z Brendonem Schaubem niejednogłośnie na punkty. Cała walka była nudna, bardzo dużo klinczu, żaden z nich nie zasługiwał na wygraną w tym pojedynku. Ryan Bader przez całą walkę sprowadzał rywala, który  nie miał pomysłu jak się bronić. Dopiero w ostatniej rundzie Brazylijczyk trafił paroma mocnymi ciosami, jednak chwilę później leżał znów na macie. Rory MacDonald przez pełne trzy rundy zdominował Tyrona Woodleya. Kanadyjczyk przez całą walkę punktował Amerykanina swoim boksem, który w tym pojedynku wyglądał znakomicie.

Demetrious Johnson nie miał problemu aby zdominować przez całe pięć rund Aliego Bagautinova, który tylko sprowadzał do parteru. Jednak Amerykanin wstawał i dalej dominował. Świetna szybkość i precyzja poskutkowała tym, że Rosjanin nie odpowiadał na agresię Johnsona.

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze muszej:
125 lbs: Demetrious Johnson pok. Aliego Bagautinova przez jednogłośną decyzję (3x 50-46)
Główna karta:
170 lbs: Rory MacDonald pok. Tyrona Woodleya przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
205 lbs: Ryan Bader pok. Rafaela Cavalcante przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
265 lbs: Andrei Arlovski pok. Brendana Schauba przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
205 lbs: Ovince St. Preux pok. Ryana Jimmo przez TKO (werbalne poddanie), runda 2, 2:10
Pozostałe:
135 lbs: Valerie Letourneau pok. Elizabeth Phillips przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
170 lbs: Kiichi Kunimoto pok. Daniela Sarafiana przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, 2:52
135 lbs: Yves Jabouin pok. Mike’a Eastona przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)
155 lbs: Tae Hyun Bang pok. Kajana Johnsona przez KO (prawy zamaszysty), runda 3, 2:01
135 lbs: Michinori Tanaka pok. Rolanda Delorme’a przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
155 lbs: Jason Saggo pok. Josha Shockleya przez TKO (uderzenia), runda 1, 4:57

Bonusy po UFC 174: Johnson vs. Bagautinov:
Walka wieczoru: Tae Hyun Bang vs. Kajan Johnson
Występ wieczoru: Kiichi Kunimoto, Tae Hyun Bang

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.