SZEŚĆ NOWYCH WALK NA GALACH UFC

Sześć nowych walk zostało oficjalnie ujawnionych w rozpiskach gal UFC, największej organizacji MMA na świecie.

Michael Chiesa vs Joe Lauzon (UFC Fight Night 50) - Świetny parterowiec Chiesa stoczy swój kolejny pojedynek w UFC. Tym razem walka będzie dla niego dużym wyzwaniem, swoje ostatnie walki Michael wygrał pokonują przed czasem Coltona Smitha i na punkty Francisco Trinaldo. Jeszcze wcześniej Amerykanin w UFC stoczył jeszcze trzy walki, zaliczył pierwszą porażkę w karierze, gdy jego pogromcą został Jorge Masvidal, a przed czasem wygrywał z Antonem Kuivanenem i Alem Iaquntą. Dla Lauzona ten pojedynek będzie ważny, bo ostatnio jego walki nie kończą się po jego myśli. Wygrał co prawda na punkty z Macem Danzigem, ale wczesniej zanotował dwie porażki na punkty z Michaelem Johnsonem i Jmym Millerem.

Andre Fili vs Sean Soriano (UFC Fight Night 50) - Andre po passie ośmiu wygranych z rzędu podpisał kontrakt z UFC. W debiucie, w drugiej rundzie znokautował Jeremy'ego Larsena. Jednak w drugim pojedynku dla UFC dostał już duże wyzwanie, ponieważ w tym roku na gali UFC 172 jego rywalem był Max Halloway. Fili nie sprostał i został poddany w trzeciej rundzie. Sean to zawodnik CFA, jako niepokonany został zakontraktowany z UFC z rekordem osiem wygranych. W debiucie wystąpił na gali w Singapurze, zanotował porażkę przez poddanie w drugiej rundzie w walce z Tatsuyą Kawajiri.

Ryan Bader vs Ovince St. Preux (UFC Fight Night 47) - Bader przez swoje ostatnie dwa lata walcząc w UFC zaliczył dobre osiągnięcie, bo z czterech pojedynków wygrał trzy. Pokonał w tym roku na punkty Rafaela Cavalcante pokazując świetne zapasy. W poprzednim roku pokonał Anthony'ego Peroshe i Vladimira Matushenko, a przegrał z Gloverem Teixeirą przez nokaut już w pierwszej rundzie. Ovince to jeszcze lepszy nabytek. Jego przejście do UFC zapewniło na galach wiele emocji, do tej pory w tej organizacji jest niepokonany. W poprzednim roku wygrał na punkty z Gianem Villante, a przez ciosy zastopował już w pierwszej rundzie Cody Donovana. W bieżącym roku stoczył już dwie walki, kończąc je przed czasem. Pokonał przez techniczne poddanie Nikite Krylova oraz zwyciężył ostatnio poddając kimurą Ryana Jimmo, który w tej walce złamał rękę. Powodem była dźwignia lub obrona kopnięć Amerykanina.

Rick Story vs Leonardo Mafra (UFC Fight Night 45) - Dla Amerykanina będzie to bardzo ważny pojedynek, ponieważ jego wygrane przeplatają się z licznymi porażkami. W ostatnich pięciu walkach wygrał dwa pojedynki z Quinnem Mulhernem i Brianem Ebersolem. W tym roku Story stoczył już swój pojedynek przegrywając na punkty z niepokonanym Kelvinem Gastelumem. Brazylijczyk ma na koncie już jeden pojedynek, kiedy to w debiucie przegrał w trzeciej rundzie przez nokaut techniczny z Thiago de Oliveirą Perpetuo na UFC 147. Od tamtego czasu Leonardo stoczył pięć walk, wszystkie wygrał przed czasem zwyciężając nokautami. Co ciekawe Mafra stoczy jeden pojedynek przed drugą walką w UFC, już 21. czerwca jego rywalem na gali MECA 13 będzie Wendell Oliveira Marques.

Ronaldo Souza vs Gegard Mousasi (UFC 176) - Będzie to rewanżowy pojedynek pomiędzy dwoma fighterami. Pierwszą walkę wygrał Gegard pokonując już w pierwszej rundzie świetnym nokautem Brazylijczyka na gali Dream 6. Dla obu będzie to czwarty pojedynek dla UFC. Souza w UFC jest niepokonany, w debiucie pokonał przez techniczne poddanie Chrisa Camozziego. Następnie Ronaldo w pierwszej rundzie zastopował ciosami Yushina Okamiego. Na koniec zaś wygrał na punkty, w tym roku, z Francisem Carmontem. Gerard w debiucie pokonał na punkty w Szwecji Ilira Latifiego, następnie przegrał po pięciu rundach decyzją sędziów z Lyto Machidą. Mousasi ten rok rozpoczął z wielkim hukiem poddając już w pierwszej rundzie Marka Munoza w walce wieczoru gali w Niemczech.

Benson Henderson vs Rafael dos Anjos (UFC Fight Night 23) - Amerykanin po stracie pasa wagi lekkiej stoczył już dwa pojedynki. Pierwszy wygrał po pięciu rundach decyzją z Joshem Thompsonem na UFC on Fox 10. Drugi pojedynek skończył przed czasem pokonując w czwartej rundzie przez poddanie Rustama Khabilova. Brazylijczyk posiadał passę pięciu wygranych z rzędu, jednak pojedynek w tym roku z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem wszystko zniszczył. Po porażce z Rosjaninem na punkty, drugi pojedynek w tym roku dla Rafaela zakończył się dobrze. Wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Jasonem Highem, który po tym pojedynku został zwolniony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.